Veoautod ja rasketehnika

Mõned rekka näited

rix001
18:56 06.05.2009
Mis asi on rekka ja kust see sõna pärit on,tehke see endale selgeks enne kui kirjutate ja teemat avate.
speedf...
19:58 06.05.2009
Nu aga lase käia, tee siis selgitustööd, mis niisama klähvid, soovitavalt faktide, põhjaliku uurimustöö ning kõike seda viitavate linkide ja kirjandulike materjalide põhjal.
Vux
21:56 06.05.2009
tõesti, mis on selle teema mõte? ja Rixiga nõus, tehke kõigepealt "rekka" tähendus selgeks. eestis on veoautod või kaugsõiduautod, kuidas kellegile. rekkaid näha tahad, mine soome või rootsi
KeegiTeine
22:46 06.05.2009
Sellest ei saa ma isegi aru mis selle teema mõte on..
võibolla et ilusate ''rekkate'' pildid.

Aga samas ei saa ma ka aru sellest miks peab kobisema?
Kõik te ju saite VägaHästi aru mida inimene öelda tahtis!
sadulamees
23:50 06.05.2009
tundub et nimetus "rekka" on tavainimese kõnekäänd raskeveoki kohta
Isidro
00:11 07.05.2009
Mis siin ikka nokkida selle "rekka" üle, enamus siinkandi inimesi kutsub raskeveokeid rekkateks ja nii mõnigi jääb mõtlema, et mis imeasi on see raskeveok või kaugsõiduveoauto... ma mõtlen mitteautojuhist kodanikke.
Ja minu teada enamus Eesti autojuhte ikka ütlevad ka rekkajuht jne. oma ameti kohta, kuigi muidugi (kaugsõidu)autojuht on õigem sõna.
Muidugi keegi enda CV-se ei pane, et ta elupõline rekkajuht... :)
professor sammaljalg
10:44 07.05.2009
mis selle mudilaste muinasjutufoorumi aadress nüüd oligi..
jeeper
14:25 07.05.2009
paljud eesti inimesed on haiged , kes kriisist, kes igavuset ,kes sünnist saati ajuhälbega,Minujaoks pole vahet mis rix001-te vaevab.Mina saan väga hästi aru ,mida oelda ja näidata taheti.
Vux
14:57 07.05.2009
asi pole arusaamises vaid põhimõttes ja sõna õigesti kasutamises. minuarust ei ütlenud rix001 midagi valesti.
Vux
14:59 07.05.2009
ja isidrole, et enamus autojuhte ei kasuta midagi seda sõna nii. need rootsi, soome ja baltikumi mehed enamjaolt ütlevad nii. euroopas käijat solvab sõna rekkamees, kaugsõiduautojuhid on nemad.
y6x.
15:07 07.05.2009
huvitav, kas nii ilusate ja kunstiliste veokitega tööd ka kannatab teha:D
kirjak1
16:21 07.05.2009
Siinkohal siis sügavad vabandused nende ees ,kes tunnevad ,et sõnaga' rekka' on neid alavääristatud ja mõnitatud-solvatud.Ei mõelnud midagi halba sellega.Lihtsalt eestikeeles on tulnud väga palju käibefraase ja laensõnu ja kui vaadata 1930-ntate raamatuid siis tänapäeva tekst ja kirjapilt on väga väga palju muutunud. See siis selleks.Mis puutub osadel piltidel olevatesse ameerika turule suunatud veoautodesse(volvod) siis küll oleks mugav sellistega sõita.Seal laiad voodid sees ja muust rääkimata.Kahju kohe ,et ameerika tööluba ei ole-läheks sinna lausa rooli keerama! Aga rohkem tolerantsust teile ja osadele on ka vahva eakohane url lausa olemas. www.lastekas.ee
Gustav Henk
21:54 07.05.2009
kui euroopas käijat see rekkamees nii väga solvab, siis käigu euroopas jala. eks rootsi soome vahet kus see ei solva olegi etem käija!
:D
15:50 08.05.2009
SOLVAB-- VÄIKSED LAPSEKESED KAS TEIE ÜLE ON KOHUT MÕISTETUD kui öeldakse teile rekkamees :D

Soome keelest tõlgituna on Rekka- Poolhaagis auto.

LASTEAED !!!

:D-le
17:17 08.05.2009
irnud siin küll hoolega, aga ilmselgelt oled just Sina lasteaiast pärit. soome keeles tähendab jah seda, aga EESTI KEELes pole sellist sõna nagu rekka ja rekkamees olemas! saan aru, et tava inimesed kasutavad valesti, aga et ka autojuhid ise... see ei mahu mulle pähe.
eisaa aruu
22:15 08.05.2009
Ei saa aru mis inimestel selle sõna vastu on,palju parem hääldada ja lühem.
Pealegi on eestikeele sõnavaras palju sõnasid mis on muudest keeltest üle võetud.
mkmmm
22:39 09.05.2009
ma arva,et herr sammal mõtli ikke www.v8power.ee
To : :D-le
20:26 10.05.2009
paljud euroopa mehed nimetavad ka teisi igasuguste nimedega, nt olen kuulnud HANS- SAKSLANE, PAN- POOLAKAS, STAU- liiklusummik JNE JNE.

Need pole samuti EESTI KEELSED sõnad nagu sa väidad siin rekkamehe kohta :)

Niiet ära aja igast jama suust välja, ise te "NÖ" KÕVAD kaugsõidu autojuhid nimetate teisi selliste nimedega et hoia ja keela :D Ja järsku ei sobi teile sõna REKKAMEES. ( võtab solvuma) :D:D
speedf...
14:23 11.05.2009
Tubli, just need väljendid, mis on siin välja toodud (ning neid on ikka veel ja veel) ilmestavad kõige paremini eesti keele mugandamist "võõrsõnadest tulnud väljenditega/muude keelepärasemate lühenditega" :)
juhti
08:26 13.05.2009
kuradi eesti keele filoloogid siin kõik koos, mis seal vahet on, kuidas me seda slängis kutsume, kui ei taha aru saada, siis ära saa. Mu arust parem vaadake http://www.lkw-infos.eu/ themen, lkw weltweit, estland, ja kas tunnete kedagist autodest ära, või siis speditionen, seal ka tuntud klubisid.
viper87
10:56 14.05.2009
Mis te nüüd liiga teete kaugsõiduveoauto juhtidele! :-D Kusjuures pildid on vägagi ilusad ja ajavad kadedaks, et endalgi sellist ei ole, eriti sooviks Ameerika turule suunatud Volvot, milles olen ise korra sees käinud, kuut on suur nagu elutuba, mega suur voodi, igasugu tehnika, mikrouunid, kliima, muusikakeskus, külmik jne, ime et seal veel wc ei ole?!
rkj1
00:14 29.06.2009
see hea teema,kahju kui diskusioon asjalikul teemal poole peal katkeb.
ma ei saa ikka veel aru,et kes on eestlastest siis ikkagi rekkamees ja kes kaugsõidu autojuht.selle asja peaks siin selgeks tegema

Edu härrastele roolikeerajatele, tugevat närvi tööandjatele ja meeldivaid pikki,laie,sügavaid,kõrgeid matku kõigile.
Aastaid kogenud REKKAJUHT
21:57 28.09.2009
Asi on nimodi et rekkajuhid(kaugsõidu autojuhid) ütlevad üksteiste kohta rekkajuhid ja vahet pole kus nad käivad, Kas Soomes, Saaremaal või siis Hispanias. Need kes tõid selle sõna kasutusele on vanad Siva trantsi juhid(neid peaks kõik austama isegi need kes vinuvad et aru ei saa mis või kess on rekkajuht)kes käisid horvaatjs, Süürjas ja Iraagis. Ning kui keegi aru ei saa siis mõelge kuidas jõuavad asjad teien tool millel sa istud ja vingud.

Et siis nael kummi ja edu järgmisele retkele või pooleli olevale sõidule.
...
07:28 29.09.2009
Viimane on vist päris sassis omadega. Mitte midagi ei saa aru!

Aga ühesõnaga: Rekkamehed on isehakanud, üldiselt kasutavad seda sõna Skandinaavia ja Baltikumi mehed, eks see on ka igalepoole mujale tänu neile levinud. Euroopa mehed jäävad Eesti pärasema sõna juurde, nagu autojuht või kaugsõiduautojuht. Ise ka pooldan viimast rohkem, kuna rekka on siiski Soome sõna ja Eestis pole sellist. Kui ei usu, võtke õigekeelsus sõnaraamat lahti ;)
regamata
08:24 29.09.2009
kaugesõiduautojuht kõlab nagu vaakumpumba operaator.
nii ja naa
09:12 29.09.2009
ees oleval on õigus . sõna rekka on soome keelest laenatud
Onu Raul
21:50 29.09.2009
No mis te ikka vaidlete.minu arust võiks nii olla et autojuht on nii ütleme ca 8tn veoki juht ja rekkajuht juhib juba midagi suuremat millel haagis ka taga - pole oluline kui pikk
ise60
05:29 30.09.2009
ei oska muud öelda, et see rekka sõna tuli soomest, kes on aga veoautojuhid kaugsõitudes, siis nimetaksi et olen kaugsõidu autojuht.

Muudetud 02.10.09 18:56

rekkahuviline
16:49 04.10.2009
Kas kuskil on linki longline ja ameeriklaste kabiini sisemusest? Ette tänud!
i
18:07 04.10.2009
Vaata http//truck.net/oem-truck-companies.html
arr
08:28 05.10.2009
Mis point on selles kuidas enda ametit nimetada,palganumber ja auto minek sellest ei muutu.Veel tobedam selle üle siin vaielda.Veokajuht on ikka veokajuht,olgu siis lähedal või kaugel.
rkj1
14:56 09.10.2009
ikkagi ei saa veel aru,et kas soome vahet sõitvatel"rekkajuhtidel" on üldse üle ikla-,valga piiri mõtet sõita?
kui palju keerulisem see euri vahet sõitva kaugsõiduautojuhi amet on,paistab,et iga kuski sellega hakkama ei saagi või...?
hm
16:43 10.10.2009
Tõlgituna soome keelest ---> Rekka - poolhaagis autorong.

Rahunege maha
maakas maalt
17:44 10.10.2009
See mees ,kellele ei meeldi sõna rekka,niisama norimise pärast,kasutab kindlasti sõnu **** ja bljääd,nii,et rahune maha.
endine autojuht
12:32 19.10.2009
Mis te kaklete suured mehed.
rublik
20:32 19.10.2009
Nüüd on uus termin ,auto+haage=veoseüksus,täitsa *****s värk.
speedf...
22:33 19.10.2009
Juriidiliselt korrektne, enne kui hakkad veoüksusega opereerima õpid terminoloogia selgeks.
rkj1
23:17 19.10.2009
rublik
milles probleem?
rublik
18:19 20.10.2009
pole probleemi,adr kursusest jäi termin meelde ,mul pohlad kuda keegi ennast või oma autot kutsub
Pole..nime
23:32 30.12.2023
Kas reka/rekka võib nüüd 14a möödudes öelda?
Marko
14:16 31.12.2023
EKI tunnistab selle eestikeelseks sõnaks, küllap siis ikka tohib.

https://eki.ee/dict/qs/index.cgi?Q=rekka
Endine kaugsõidu autojuht
17:16 31.12.2023
Autojuhid ise ütlevad et rekka mehed on need kes soome praamile minnes lällari välja keeravad ja hakkavad laeva trügima, et siis tasuta süüa ja pesta. Ja Kehä III kaugemal ei käi.
Teised on kaugsõidu autojuhid
kkkkkkkkkkkkkkkkkjjj jjjjjjjj
17:39 31.12.2023
Mina olen aru saanud, et on rekkad ja veoautod. Veoautod on kastiga, rekkadel on haagis. Tegelikult on mõlemad mõeldud kauba vedamiseks ja peaks veoautod olema. Kuidas tehnilises passis kirjas on?

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

Foorumi reeglid

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

  • Foorumis on KEELATUD:
    • Ostu-, müügi- ja vahetuse kuulutuste edastamine
    • Otsene reklaam
    • Teadlikult ebaõige sisu avaldamine
    • Ropendamine, sõimamine, karjumine ehk läbivate suurte tähtedega kirjutamine
    • Kirjutamine rängalt eesti keele grammatikareegleid eirates
    • Teemast mööda rääkimine
    • Samas teemas erinevate nimede alt postitamine
    • Võõra inimese pärisnime all esinemine
    • Sõnumite ja teemade kordamine
  • Lubatud on teiste foorumi külastajate aitamine soovitades mõnda head firmat või töömeest. Lubatud on teema laiendamine. Liiga usinat ühe ja sama telefoninumbri/meili jagamist erinevates teemades võidakse lugeda reklaamiks ning kontaktandmed/postitused võidakse kustutada ja kasutaja blokeerida.
  • Teema pealkiri ei tohi olla umbmäärane: "mure", "probleem", "appi". Pealkirja lugedes peab saama aimu, millest antud teemas juttu tuleb. Teemade pealkirjades on keelatud korrata kirjamärke, näiteks: "palju on Calibra kütusekulu???????????".
  • Teema pealkirjas ei tohi laimata kaubamärki-firmat, näiteks: "petturid ASDF autopoes". Oma konkreetset kogemust mingi firma või kaubamärgi kohta saab väljendada kirjutatud sõnumis.
  • Küsimused, ettepanekud ja järelpärimised võib postitada "Vaba teema" foorumis asuva teema "Kaebused" alla.
  • Reeglitele mittevastavaid, mõttetuid ja foorumit risustavaid sõnumeid ja teemasid on administraatoritel õigus kustutada või sulgeda. Pidevalt mõttetu sisuga postitustega foorumit koormavaid kasutajaid on õigus moderaatoritel blokeerida.
  • auto24.ee-l on õigus foorumi reegleid muuta.

Vasta teatele

Pildid + lisa pilte