Veoautod ja rasketehnika

R ja T Kategooria

raiko21
16:53 07.01.2010
Küsimus selline, kus saaks Tallinnas teha R ja T kategooriat ja palju see orjenteeruvalt maksab? Étte tänades!!

Muudetud 30.03.10 13:51

R560
19:07 07.01.2010
R katekoorjat pole vaja teha kui tahad ka T kat-i tuleb odavam kui õieti mäletan siis oli 8000 eeku koolitus + ark-i kulud.Aga võin ka eksida
Traktoriõpe
16:03 09.01.2010
Tasub teha ainult T-kati, mis annab õiguse sõita ja töötada ka R-katiga. Traktoriõppe kursused hakkavad 25. jaanuaril Tallinnas. www.aide.ee Suht hea hinnaga. Uuri.
luba
16:38 09.01.2010
kui sul autojuhi lube pole,miks sa neid ei taha teha?nendega saab samuti traktoriga töötada
oleks ju väike kokkuhoid
To luba:
17:21 09.01.2010
Aga vot TÖÖTADA just ei saagi ainult B kategooriaga.Jah sõita võid,aga tööd ei tohi teha.Täpselt nii ongi seadustes kirjas.
peepmeez
17:32 09.01.2010
noo tee siis C kat ja sõida millega tahad . mis vahe on sõitmisel ja töötamisel ?
...
18:28 09.01.2010
Ei tea ka mina neid piire kuidas tõlgendatakse töötamine ja sõitmine,aga peaks olema umbes niimodi.

Enda traktoriga(sinu nimele registreeritud + kindlustus ja mida iganes) liiklemine on sõitmine.Firma arvel oleva masinaga sõitmine = töötamine.
luba
12:18 10.01.2010
ei viitsi siin vaidlema hakata,meie kandis üks noor kutt tegi endale B kati ja laseb komatsu kopp-laaduriga ringi nagu vana mees.ja ükski politseinik pole veel halvsti öelnud
To luba:ku sa väidad,et sõita võib,aga töötada ei tohi kuigi 90% traktoritega tehtavast tööst pole liiklusega seotud(ainult töömaale sõitmine).siis küsiksin,et mis kategooriat on vaja roomiktrakoriga töötamiseks?
.
13:25 10.01.2010
R - kategooria alla kuuluvad esiratastega pööravad ratastraktorid registrimassiga kuni 5 t.

T - kategooria alla kuuluvad esiratastega pööravad ratastraktorid registrimassiga 5 t ja üle, samuti tagaratastega pööravad ratastraktorid, keskliigendiga- ja roomiktraktorid.

B - kategooriaga tohib sõita R kategooria traktoriga, kuid haakes ei tohi olla haagist ega muid haakeriistu.

T - kategooria tegemiseks vajalik ka arstliku komisjoni tervisetõend, sama ka C kategooriale.
.
13:27 10.01.2010
R ja T kategooria tegemine maksab Tartus koos riigilõivude ja koolituskuludega ca 10 000.
traktori ja liikurmasinajuhi õ
16:55 10.01.2010
Liiklusseadus(kehtiv)

MOOTORSÕIDUKITE KATEGOORIAD VASTAVALT JUHTMISÕIGUSELE
R juhitava esisillaga ratastraktor või liikurmasin haagisega või haagiseta
T liigendraamiga ratastraktor või juhitava tagasillaga liikurmasin haagisega või haagiseta ja muu ratastraktor või liikurmasin, mis ei kuulu R-kategooriasse
§ 22. Juhtimisõigus
(1) Mootorsõidukit võib juhtida isik, kellel on vastava kategooria mootorsõiduki juhtimise õigus.
(6) T-kategooria mootorsõidukit võib juhtida ka isik, kellel on C- või D-kategooria, C1- või D1-alamkategooria auto juhtimise õigus.
(7) R-kategooria mootorsõidukit võib juhtida ka isik, kellel on T-kategooria mootorsõiduki juhtimise õigus või B-, C- või D-kategooria või C1- või D1-alamkategooria auto juhtimise õigus.

Seadus lubab B-C-kat juhtida ainult R-T-kat. mootorsõidukit s.t. soolo traktorit mitte koos haagisega.
T-kat.ga võib juhtida ainult R-kat.soolomasinat. Lugege eelnevat seadust täpselt

Liiklusseadus(uus eelnõu)

Mootorsõiduki juhtimisõigus

§ 1. Mootorsõidukite kategooriad
(1) Mootorsõidukid ja autorongid jagunevad vastavalt juhtimisõigusele põhikategooriatesse ja alamkategooriatesse.
(2) Mootorsõidukite ja autorongide põhikategooriad on järgmised:
T – traktor või liikurmasin haagisega või ilma.
Juhtimisõigus
(1) Mootorsõidukit võib juhtida isik, kellel on vastava kategooria mootorsõiduki juhtimisõigus ning kelle juhtimisõigust ei ole peatatud, ära võetud või kehtetuks tunnistatud või keda ei ole juhtimiselt kõrvaldatud.
(2) T-kategooria mootorsõidukit, mille täismass üksi või koos haagisega ei ületa 8000 kilogrammi, võib juhtida ka isik, kellel on B-kategooria autorongi, C- või D-kategooria mootorsõiduki või C1- või D1-alamkategooria mootorsõiduki juhtimisõigus.
(3) T-kategooria mootorsõidukit, mille täismass üksi või koos haagisega ületab 8000 kilogrammi, võib juhtida ka isik, kellel on C- või D-kategooria autorongi või C1- või D1-alamkategooria autorongi juhtimisõigus.

B-kat.lõpetatakse traktorite(soolo) juhtimine
C-kat.jääb 8 t täismassiga traktorid
siim1314
21:28 10.01.2010
Kus on kirjas et B-katiga võib juhtida ainult soolotraktorit ehk siis traktorit ilma haagiseta?? Kui endal oli siin vaja sügisel vilja vedada, sai ka asja natukene uuritud ja vastuseks sain ühelt liiklus-teooria õpetajalt (oma 20a küll olnud), et mitte kuskil ei ole kirjas kas ja mis võib traktoril järel olla B-kat lubadega... See väide siis vale?
?
21:50 10.01.2010
eel kirjutatust ei loe kuskilt välja ,et haagist järel ei või olla? või on viga minus
dadahh
06:31 11.01.2010
No milles asi? KAs tõesti ei oska kohalikud foorumi kangelased enam ka lugeda? Hea küll aitame siis veidike.
(2) T-kategooria mootorsõidukit, mille täismass üksi või koos haagisega ei ületa 8000 kilogrammi, võib juhtida ka isik, kellel on B-kategooria autorongi, C- või D-kategooria mootorsõiduki või C1- või D1-alamkategooria mootorsõiduki juhtimisõigus.
Harutame selle keerulise jutu siis lahti ka. Nimelt B kat. lubadega võid juhtida siis suuremat traktorit ilma haagiseta kui traktori reg.mass jääb kuni 8000kg. Kui sul on olemas BE kat võid natuke väiksemale traktorile sappa võtta ka mõne väiksema haagise. Eeldusel, et traktori ja haagise kogu mass ei ületa 8000kg. Kes nüüd ka aru ei saanud paluks lugeda uuesti läbi ennem kui midagi foorumisse kirjutama hakkate.
i
09:04 11.01.2010
kulla mehed, vana seadus jäi ju kehtima. vaata riigitetajast.
traktori ja liikurmasinajuhi õ
09:12 11.01.2010
dadahhile ja teistele

Lugege täpsemalt. Olete segamini ajanud kehtiva liiklusseaduse ja
uue liiklusseaduse eelnõu.B-kat. uue liiklusseaduse vastuvõtmisel enam traktoriga sõita ei saa. BE- ,C-kat. ainult 8000 kg.
Uue liiklusseaduse esimene lugemine Riigikogus oli
13.sept. 2009. eeltatavasti kehtestatakse uus liiklusseadus 01.04.2010.
Momendil võib B-kat. juhtida R-kat. mootorsõidukit!!!-mitte koos haagisega
Täpsustan ainult kerghaagist-750 kg võib haakida.
Lugege täpsemalt kehtivat liiklusseadust.
R-kat.võib juhtida juhitava esisillaga traktorit haagisega.
i
09:57 11.01.2010
on kirjas, et võid sõita haagisega või haagiseta,see seadus, mis praegu kehtib.
traktori ja liikurmasinajuhi õ
10:31 11.01.2010
23.jaanuaril Sakus Harju Taluliidus algavad R-, T-kat.kursused.
Info 5230167
ss
21:11 12.01.2010
välisriikides selliseid kategooriaid nagi r ja t ei tunta
pütimees
22:15 12.01.2010
ja mida siis välisriikides tuntakse???
lubadevahetaja
23:25 12.01.2010
Aprillis vaja load vahetada.Praegu olemas B,C,E ja kõik traktori tähed.Perearsti tõendiga T tähte ei saa,komisjonis käimine võtab aega(kuna Rakverele lähim koht on Jõhvi) ja ka rohkem raha.Lugedes kehtivaid ja veel mittekehtivaid seadusi ei tea mida teha.Samas ei tea kas mul seda T tähte vaja läheb,aga kui tehakse jälle mingi seadusemuudatus,siis kursustele uuesti ka ei tahaks minna.
ss
20:26 13.01.2010
ma läti,leedu,poola kohta ei tea aga soome,suurbritannia juhilubadel r ja t kategooriat pole ja kui sul on c kategooria siis võid selle alusel selliste masinatega sõita.
mul on t kategooria sõidueksam tegemata aga oma kogemustest e kategooriaga kardan seda arki ,mis on vastik raharöövel.tänu arki eksamineerijate norimisele olen kulutanud e kategooria saamiseks vahest 20 000 kokku,kardan, et ka t kategooria võib nõuda 7 000 ainult sõitude pärast. leheski oli lugeda kuidas arki töötajad eelmisel aastal erilise agarusega inimesi läbi kukutasid.
onuhanz
23:57 14.01.2010
C-kat teha on alati universaalsem ja odavam. Traktori õpetajad rääkigu mida iganes, kuid uude liiklusseadusesse ei tule, et C-kat ei anna luba töötada traktoristina. Kuna tegu on eelnõuga, siis ootame ära mis seadusesse sisse mis välja jääb, paljudes euroopa suurriikides on traktorist B-kategooriaga täitsa norm.
Paanikata mehed.
looder23
15:14 15.01.2010
põhimõtteliselt, et kui sul on juba T-kat olemas, siis oleks mõtekam need paarsada eeku arstitõendisse rohkem investeerida ja lasta need kategooriad uutele lubadele peale panna. Kunagi ei tea millal seadused jälle muutuvad ja miilitsad neid tõlgendada oskavad/ei oska. lihtsam on need kohe peale kanda. ise tegin arstliku tallinnas, 380 eeku, sest pärnu omad ainult puhkavad.
kspsr
20:04 19.01.2010
t katiga võib sõita ükskõik mis tahes traktoriga liigend,roomik kombain,
lubasid vahetanu
00:16 30.01.2010
Vahetasin 2008.a. juhilube kuna autolubadel sai aeg täis. Olid ka traktoristi load, kõik kategooriad , aga mitu aastat aegunud. Otsustasin need ka letti laduda. Kuna oli ainult perearsti tõend sain BCR kategooriad, T kat. ei saanud. Tädi leti tagant seletas, et T kat. jääb nö. ootele kui peaks vajadus tekkima tuleb käia arstikomisjonis ja load uuesti äravahetada, saab ka T kategooria peale.
kopajuht2
14:40 31.01.2010
tere mina olen kopp-laaduriga tööd teinud mingi 3aastat juba ja mull on B-kat ainult.mul oli alles vahtraleht kui ma töötasin kopaga.politseid on mind kinni pidanud ja midagi pole juhtunud.
Maaarrrkkkoo
17:08 16.02.2010
Küsimus siis selline, et kes on käinud hiljuti traktori lube tegemas äkki räägib mis seal teha tuli ja kas arkis ka omakorda eksam vms?
lubadevahetaja
23:42 16.02.2010
Täna siis käisin Jõhvis komisjonis ära,maksis 415.- Nüüd jäävad mul kõik tähed alles, eks paistab mis neist seadustest saab.
Mandalay
01:46 07.03.2010
Olen ise ka traktori peal tööl ( JCB ), lükkasin mõned päevad tagasi öösel lund (omg B-kategooriaga) kui tuli politsei ja tegi mulle 4200.- trahvi kuna mul puudub R-, T-Kategooria TÖÖTAMISE õigus.
§ pani mulle §74 lõige 1
''§ 74. Mootorsõiduki või trammi juhtimine juhtimisõiguseta isiku poolt

(1) Mootorsõiduki või trammi juhtimise eest vastava kategooria mootorsõiduki või trammi juhtimise õiguseta isiku poolt – karistatakse rahatrahviga kuni 100 trahviühikut või arestiga.''

mis on iseenesest puhas ulme kuna see § on seotud JUHTIMISEGA ja antud traktori/kopa juhtimisõigus on mul ju olemas B-kat näol.

Hetkel ei ole veel trahvi ära maksnud, on plaanis juristiga enne nõu pidada, et mis teha.

Kas Keegi teab täpselt mis § keelab R,T-Kat sõiduvahenditega TÖÖTAMISE.
Ise ei ole siiani suutnud seda leida.
mandalay
01:57 07.03.2010
Selgituseks lisaks veel,
Pärnu ARK'i jurist ütles, et B-kat võib tööd ka teha, R-kat rohkem nagu enda huvides koolitus vms.

Helistasin ka Tallinna politsei peamajja ja sain seal jutule ühe liiklusspetsialistiga, ta küll 100% ei osanud öelda, küll aga ütles ''minu tead tohib ka B-kat tööd teha''

ise olen pärit Saaremaalt, ja siin ARK'is öeldi, et on vaja R-kat.

Päris segane värk kui aus olla.
Märtsi lõpus(viimasel nädalal) tuleb AIDE autokool Kuressaarde koolitust läbi viima kuna siin tahtjaid hulgi, R-kat maksab 5800.- kui ma õigesti mäletan. Kui keegi on huvitatud siis helistage ja küsige '5280743'
traktori ja liikurmasinajuhi õ
19:18 07.03.2010
B-kat. võib juhtida R-kat.mootorsõidukit see tähendab juhitava esisillaga
ratastraktorit või liikurmasinat
JCB 3x on juhitava esisillaga, JCB4x mõlema juhitava sillaga see tähendab
peab olema vähemalt C-kat. T-kat. töötegemiseks
JCB-ga B-, C-kat. tööd teha ei tohi kui puudub vastav väljaõpe see tähendab peab olema läbitud ekskavaatorijuhi kursus
Töötervishoiu seaduse alusel ei tohi liikuvat töövahendit kasutada kui puudub vastav väljõpe.
Trahv kuni 300 trahviühikut-18000 kr.
Juriidilisele isikule 40000 kr.
Seega JCB-ga töötegemiseks T-kat. ja ekskavaavatori juhi väljaõpe
T-kat. kursused Tartus 11.märts, ekskavaatori omad 22.märts Tartus
Info 5230167
õige
13:56 08.03.2010
vastava väljõppe viib tööandja esimese tööpäeva hommikul läbi a,1 tund ka töötaja kinnitab allkirjaga.Alati võib läbida hirmkallid kursused, egas paber leiba küsi?
............
14:05 08.03.2010
Kuid kas T-kategooria traktoriga võib sõita C1 juhilubadega?(veoauto kuni 7500kg)
traktori ja liikurmasinajuhi õ
11:00 09.03.2010

Momendil kehtiv liiklusseadus lubab juhtida.
Uue liiklusseadusseaduse eelnõu järgi jääb kuni 8T
.......
11:38 09.03.2010
Aga milleks siis üldse eraldi lube teha,kui B ja C1 või C katiga hakkama saab?
õige
11:56 09.03.2010
Tegemist on üldhariva asjaga,nagu lugemine. Mida rohkem kursusi seda rohkem pabereid,esitada.Seadusest tulenevalt ei kohustata, vaid piisab B või C KAT
Heiku
17:00 31.08.2010
tallinnas pakub ekskavaator laadurijuhi kursuseid www.e-katedraal.ee ,seal on hinnad ka normaalsed.
r
23:38 01.09.2010
üks eelmine siin kirjutas:Momendil kehtiv liiklusseadus lubab juhtida.
Uue liiklusseadusseaduse eelnõu järgi jääb kuni 8T
no kust kurat te neid numbreid võtate? Mitte üks kehtiv ega arutlusel olev seadus seda ei käsitle.
Vähemalt täna võib B katiga juhtida R kati sõidukit mis tähendab esisilla juhtimisega traktorit haagisega või ilma (mingit massi piirangut seaduses ei ole) ja C katiga kõiki ülejäänud traktoreid ja liikurmasinaid.
oter
02:11 03.09.2010
veits ajaloohõnguline asi aga selline küsimus, et kas keegi teab?
peale kutsekeskooli lõpetamist `91 aastal omistasin kutsekeskoolihariduse ning ameti, mis annab loa juhtida ja töötada roomik-,ratastraktoritel ning ekskavaatoritel (piiratud m3 kopa mahuga)....ma pole seda ametit pidanud peale kooli lõppu ja nüüd oleks vajadus.
KÜSIMUSED: kuidas, kas ja kus saaksin ehk lube/tunnistust uuendada ning mida aktsepteeritakse ka siis väljaspool eestit?
Palun vastake ainult teadjad ja oletused oleks tore vihjetega kuhu pöörduda...
TÄNAN!
....
21:55 06.09.2010
koolitunnistus ehk ...
marko0602
22:33 06.09.2010
tänan igal juhul vastuse eest... veits väheseks jääb vist...kas lube on võimalik kaasaegsemate vastu vahetada või kas on vaja lisaks mingid kursuseid teha? kas ark teeb seda või on selleks mingi muu ametkond? igal juhul annan teada ka oma käekäigust ja tulemusest...ma arvan, et ega ma esimene ja viimane selles situatsioonis ei ole...aga olgu, ootan teadjate pakkumisi/soovitusi/vihjeid/nõuandeid veel...

Muudetud 06.09.10 23:46

572
23:31 06.09.2010
Ootan ka huviga, 1992 sai traktoriluba tehtud aga jäi arkis uuendamata.
traktori ja liikurmasinajuhi õ
11:25 07.09.2010
Uus liiklusseadus mis kehtib alates 01.01.2011 saadaval
RTI 09.07.2010,44,261.
Juhilubasid saab uuendada ARK-is, R-kat. perearsti tõend,
T-kat.- arstlikukomisjoni tõend -mitte vanem kui 2 aastat
400 EEK juhilubade vahetuse eest
Vana traktori luba ja kehtiv autojuhi luba kaasa.
Kui Eesti Vabariigis välja antud vana traktorijuhiluba siis peaks saama ilma eksamiteta kui vanem tuleb eksamid teha.
Koolitan R-, T- kat. alates 2001 a.ekskavaatorijuhte 2004.a.

Muudetud 01.10.10 18:23

mandrimees
11:54 15.09.2010
Mul on igatahes T-kategooria olemas, lihtsam endale jäävad ära need vaidlused ja muud jamad. Üldiselt nii ongi ega keegi ei tea mis selle T kategooriaga on aga kui te tahate näiteks C katiga töötada, peate samuti ameti koolitusel käima, oma isikliku c-kat. veokiga võid sõita ja vedada aga firmas sa ilma töötada ei saa kui ameti koolitust ei ole.

Muudetud 15.09.10 11:56

see luba
22:18 25.12.2010
Kas 14 a saab ka mingi väiksema traktori lubadi teha ??
see luba
22:22 25.12.2010
kas ka 14 aastane saab mingi katekooria lubasi teha ? nt väiksema traktori jaoks ?
traktori ja liikurmasinajuhi õ
14:05 26.12.2010
14,5 aastaselt võib tulla õppima R-kat. kursusele
R-, T-kat. kursused algavad Tartus 6.jaanuaril, 8.jaanuaril Sakus
ekskavaatori omad 21.märtsil Tartus
Info 5230167
jorss
19:43 26.12.2010
Kaua võib? Mine oma reklaamiga... Kui ei jõua legaalset reklaami osta ja muidu kuidagi õpilasi ei leia, pane oma äri kinni.
jorss
19:45 26.12.2010
Kaua võib? Mine oma reklaamiga... Kui ei jõua legaalset reklaami osta ja muidu kuidagi õpilasi ei leia, pane oma äri kinni.
see luba
17:38 27.12.2010
aga ma olen 14,2 kuud siis ei saa tulla t ja r katekooria kursustele ?
see luba
17:41 27.12.2010
kas selle sakul on ka oma kodulehekülg ? kust saab neid asju uurida ?
see luba
17:50 27.12.2010
kas keegi 14,5 aastane läheb ka 8 jaanuaril sakku ? r katkooriat õppima ?
see luba
18:20 29.12.2010
aga ma olen 14,2 kuud siis ei saa tulla t ja r katekooria kursustele ?
eeeeeeeeeeee
20:17 29.12.2010
no kui sa 14,2 kuud oled vana oled, siis ma imestan üldse, et sa siin kirjutada suudad
Veiks444144
00:46 30.12.2010
Tee või tina, aga aru ei saa. Mul on olemas T kategooria, kas võin sõita/töötada roomik?/esisillaga?/liigend? traktoritega? Ja suur huvi oleks veel, et kas ekskavaatoriga ikka võin töötada?(roomik)
marko0602
09:38 30.12.2010
02:11 03.09.2010 olin esimest korda foorumis ja pärisin ajaloohõngulist asja.....nüüd on natuke aega möödunud ja sain oma lubadele ühe tähe "R" juurde....vaja oli siis viite erinevasse ark asutusse kiri saata, et saada sealt üks adekvaatne vastus ja see tuli tartu ark-st....
minu trakatsiload olid aastast 1991 + uus arstitõend + kiirmenetlus 800eek ja 2 päeva pärast tln ark-st kätte....KÕIK :)
HÄÄD VANA AASTA LÕPPU!!!!!

Muudetud 30.12.10 09:44

Tüütsivana
01:03 31.12.2010
To Veiks:
liikluses võid osaleda nende kõigiga (roomikud peavad seejuures loomulikult olema kummist), taolise masinaga tasulisel töökohal töötamisel pead lisaks olema valmis tõendama oma ametialast ettevalmistust ka nt tööinspektsioonile. Seda võib teha ka su tööandja.
Marek.e
16:55 02.02.2012
Küsimus, oskab keegi öelda kus saab Tallinna kandis t-kat. Lube? Soovitused kellegil kuhu minna?

Tänud,
Marek
traktori ja liikurmasinajuhi õ
20:22 03.02.2012
Sakus laupäeviti tel. 5230167
Marek.e
15:50 04.02.2012
Kuid sellel koolitusel miskit kodulehte ei ole kus saaks lisainfot?

Marek.
traktori ja liikurmasinajuhi õ
20:22 08.02.2012

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

Foorumi reeglid

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

  • Foorumis on KEELATUD:
    • Ostu-, müügi- ja vahetuse kuulutuste edastamine
    • Otsene reklaam
    • Teadlikult ebaõige sisu avaldamine
    • Ropendamine, sõimamine, karjumine ehk läbivate suurte tähtedega kirjutamine
    • Kirjutamine rängalt eesti keele grammatikareegleid eirates
    • Teemast mööda rääkimine
    • Samas teemas erinevate nimede alt postitamine
    • Võõra inimese pärisnime all esinemine
    • Sõnumite ja teemade kordamine
  • Lubatud on teiste foorumi külastajate aitamine soovitades mõnda head firmat või töömeest. Lubatud on teema laiendamine. Liiga usinat ühe ja sama telefoninumbri/meili jagamist erinevates teemades võidakse lugeda reklaamiks ning kontaktandmed/postitused võidakse kustutada ja kasutaja blokeerida.
  • Teema pealkiri ei tohi olla umbmäärane: "mure", "probleem", "appi". Pealkirja lugedes peab saama aimu, millest antud teemas juttu tuleb. Teemade pealkirjades on keelatud korrata kirjamärke, näiteks: "palju on Calibra kütusekulu???????????".
  • Teema pealkirjas ei tohi laimata kaubamärki-firmat, näiteks: "petturid ASDF autopoes". Oma konkreetset kogemust mingi firma või kaubamärgi kohta saab väljendada kirjutatud sõnumis.
  • Küsimused, ettepanekud ja järelpärimised võib postitada "Vaba teema" foorumis asuva teema "Kaebused" alla.
  • Reeglitele mittevastavaid, mõttetuid ja foorumit risustavaid sõnumeid ja teemasid on administraatoritel õigus kustutada või sulgeda. Pidevalt mõttetu sisuga postitustega foorumit koormavaid kasutajaid on õigus moderaatoritel blokeerida.
  • auto24.ee-l on õigus foorumi reegleid muuta.

Vasta teatele

Pildid + lisa pilte