Veoautod ja rasketehnika

soovitage head navigaatorit veokasse

michely
20:31 30.11.2011
..millel oleks hea suur ekraan
...
20:57 30.11.2011
Vaveon.Töötab Windowsi peal aga maksab head pappi ka.
.....,,,,,
21:23 30.11.2011
osta raamatupoest kaart ja ongi olemas!!!
TOM.
20:38 01.12.2011
Ise kasutan TOMTOM'i- olen rahul aga palju kiidetakse prestogio't. Garminit mitte mingil juhul !!!
to TOM
21:08 01.12.2011
kohe näha, et mees on algaja ja pole veel navi kasutanud. irw. lollusi ei maksa ajada kui kogemusi pole. küsimus oli navi kohta.
njah
21:09 01.12.2011
nokia mobladel norm
aga ....
22:20 01.12.2011
kas TOMTOM polegi siis navi või...!
looder23
22:33 01.12.2011
to: to TOM

milles seisneb TOM-i olek algajana ja millest sa järeldad, et ta pole navi veel kasutanud? anna siis oma kuldaväärt soovitused, millist navi peaks inimene kasutama. niisama plärtsumisest on nagu vähe abi. kui inimene kasutab tomtom ja on rahul sellega, kas ta siis on nagu teisejärguline? mida siis eliit kasutab? ise kasutan samuti tomtom go730. ei ütle, et on ideaalne, saab hakkama. olen ka mina ühte koma teist navi näppinud, aga kasutus lihtsus on lihtsalt tunduvalt mugavam. see oli küll aastaid tagasi. uuemaid pole näppinud ja pole nagu praegu vajadust ka, sest toimetab oma asjad ilusti ära. kui sõidad, siis tuleb ka oma peaga mõelda, mitte täita pimesi navi juhiseid. kui ütleb, et nüüd keera, siis sa ka pimesi keerad. saksas sõites tuli jah teemaksu ostes navi ja teemaksupileti aparaat oma vahel klappima panna.

P.S. tomtom on samuti navi(gaator) ja mul jumala pohh mida sina arvad sellest ja tomtom-i kasutajatest.
niipalju kui on inimesi on ka erinevaid arvamusi.
sass253
22:37 01.12.2011
becker
ise kasutan ja toimib väga hästi, võib tunduda alguses nats keeruline.
ulakas
23:33 01.12.2011
keegi on kole targaks läinud. navi peab olema odav ja lihtne. ükski aparaat pole eksimatu ja igasuguse stahvi eest raha maksta kah ei raatsi. nagunii ei kasuta kõiki võimalusi. kui töötab siis pole vahet mis asi su metsa viib või linnas ära eksitab. reeglina on kõigil navidel mingi aasta või veel vanem info ja neid nii kiiresti ei uuendata kah. nii et pole nagu midagi eriti soovitada, mine poodi vali ja uuri kohapeal ja võrdle erinevaid. siis leiad selle õige. ainult sinist värvi ja heledaid toone ei soovita.
professor_sammaljalg
01:34 02.12.2011
soovitan garminit. Ei pea olema see hüperkirves veokavariant vaid tavalisest täiesti piisab, antenni võiks vaid lisaks võtta. Kaarte saab uuendada ka mujal, kui esinduses ning täiesti mõistliku hinnaga.

Kategooriliselt laidan maha tomtomi, graafika, kasutusmugavus, täpsus jm on imo ürgaegne, raha sellise asja eest välja käia oleks kahetsusväärne. Kiljuvatele anonüümikutest "tamtammi" fännidele ütleks, et kõigega harjub, aga kas peab? Endal kolm aastat vana garmin, iga aasta uuendan kaarte ja olen väga rahul. Teinekord sõidan ka uue tomiga varustatud veokiga ning hea meelega kasutan siis parem läpparit pluss autoroute
reinosson
20:03 02.12.2011
see selline teema et,
kellele meeldib ema, kellele tütar. Kellele mõlemad.
Tom-i eeliseks tasuta uuendus ja neti sms-d, kui täiega võimalusi firmas kasutada. see peaks siis olema ka firma aparaat.
Carmini eeliseks kindlasti menüü kasutamis lihtsus. carminit ei tohi osta eestist, ostes saksast saab tarkvara CD , ja muud träni(nt FM antenni) komplektis kaasa, ning ongi uuendamine netist tasuta.
Aga muidugi kõigepealt pead endale selgeks tegema milleks ja kuhu Sul teda vaja. Navit muidugi.
Ise kasutan carminit, ja muidugi rahul.
Nokia telefoni variant pole paha kui pidevalt navi vaja pole. GPS signaal tasuta, riigi kaart netist alla laadida punkt paika ja veab päris tore päris toredalt.olen eestis oma C-5 proovinud.
reinosson
20:13 02.12.2011
et soovisid suurt ekraani, mind isiklikult segab see.
enne sõitma hakkamist tuleks ikka endale selgeks teha kuhu ja kuidas sõita.
Aga eks vaadatakse ju ka filme läpakast, seda siis mitte sõidu ajal vaid sõitmise asemel.
eelmisele
20:16 02.12.2011
Reinosson on piiratud maailmavaatega.
Garminiga saab suhelda SMS-dega samamoodi nagu TomTomiga. ainuke erinevus on, et Garminit saab ühildada erinevate süsteemidega, aga TomTom töötab ainult omas süsteemis ja seal ka mitte kõige paremini.
tasuta uuendusi pole olemas. kõik on kinnimakstud. ainult Garmin selles osas 2-3 korda odavamad võrreldes TomTomi samaväärse mudeliga.
reinosson
21:33 02.12.2011

enamus aja olen vaadanud ja vaatan jah seda maailma läbi esiklaasi.
VennoP
18:18 03.12.2011
Meil on praegu kasutusel mingid Shuttle nimelised navid, esimene partii oli olnud vigane ja neid nädalas paar tk ära kooles. Nüüdseks need asendatud uue partii vastu ja pole enam otsi andnud. Enne neid olid mingid Mio digiwalkerid, need olid mu meelest päris head. Samuti olen sõitnud beckeri ja garminiga. Garmin tundus olema ka üks hea jupstükk, kuid ei tea, mis mudeliga täpsemalt tegu oli ja mis erilisi funktsioone sisaldas, sest neid polnud mul vaja.. Becker eriti ei meeldinud, sest mu pea ei suutnud välja raalida, kuidas sinna neid koordinaate niimoodi sisestada, et see sinna ka juhataks.
Eraldi ühtegi välja tuua ei tahaks, sest kõigi abil sai sõidetud. A mulle need shuttled meeldivad, lihtne kasutada. Kuid võpsikusse veavad need kõik, hoolimata sellest, kas nn veoautonavi või mitte. Olen endale ikka enne selgeks teinud, kuhu kanti tee viib, seda nii kaarti, kui ka navi kasutades. Siiani pole veel kuhugi hullult kinni sõitnud.
Nii et ühele üks, teisele teine.
volvo 460
19:21 03.12.2011
Olen Euroopa sisetööl aastaid.Kasutan nii arvutit-milles 5 erinevat map-i.Sõidan microsoft map-poindiga ja TomTom-ga.Viimast saad netis uuendada igapäev,kui soovi.Veokaga sõites Euroopas läpakas asisem,
navigeerijatele
19:58 03.12.2011
mis sellest igapäevasest uuendusest kasu, kui kaarditootja, kes Garminile ja TomTomile kaarte toodab, teeb suuremaid muudatusi paari aastase intervalli tagant. irw
"uuendusi" müüakse Garmini ja TomTomi poolt loomulikult tihemini, sest milleks lasta rahal maas vedeleda.
pikaotsasulane
07:59 04.12.2011
odavad navid on mänguasjad ja kallimad,mis töötaks on sellise hinnaga,et kasulikum läpakas võtta-lisaks navigeerimisele ka filmiõhtud,internet jne.
michely1
12:42 04.12.2011
sellepärast otsinvõimalikult suure ekraaniga, neid 4.3" ja 5" ekranid on suht ebamugavad ja väikesed.Leidisin kuskilt mingi navi millel oli 7" aga see näis olevat mingi hiina jama. Olemas mul praegu mingi garmini veoka versioon aga otsiks just sellist, millel oleks suurem ekraan aga päris läpakat ka ei viitsi ees lahti hoida koguaeg
to pikaotsasulane
13:52 04.12.2011
no garmini ja tomtomi puhul see ei kehti. tomtom 2 korda kallim, kuid töövahendina 10 korda kehvem kui garmin.
tipatipa
00:42 05.12.2011
www.naviseade.ee - suure ekraani ja veokaprogega hea asja saad siit

ulakas
09:53 05.12.2011
7" navist on piisav. mida suurem seda segasem. kui navi valida siis peaks teadama mille jaoks. kas ainult teekonna või tahetakse ka midagi muud juurde. üldiselt on autojuhile 6-7 tollisest ekraanist piisav. ei häiri ja kõik vajaliku saab kätte. üle 7 tolli jääb suureks ja hakkab segama. eriti siis kui on palju lisa stahvi peal. navi peaks olema võimalikult lihtne, ja mugav käsitseda. mõni on väga hea kuid kasutamine on peavalu. liigseid vidinaid ja lisa liigutusi nõudvad aga ei sobi. mida keerulisem seda rohkem tuksi läheb.
michely
13:11 05.12.2011
kas keegi on sealt www.naviseade.ee-st ostetud navigaatoreid ise kasutand ka ja mis arvamus jäi?
Pisike John
17:37 05.12.2011
need hiina navid on päris head mediatek....olen kasutanud nüüd mõned kuud...7'ekraan.igo primo...juhib hästi ja täpselt...väga sõbralik kasutusviis...saab valida auto pikkuse ,laiuse,kõrguse,isegi koorma tüübi...
mina soovitaks seda...
müügiagendile
12:03 07.12.2011
Garmin ja TomTom kasutavad sama tootja kaarte. kui sulle tundub, et ühel on kaardid viletsamad, siis on viga kasutajas. irw. kui tõsiselt saab sellise mehe soovitusi võtta, kes ei oska navi kasutada?
orienteeruja
12:48 07.12.2011
tomtom kasutab teleatlase kaarte-garmin navteq-i omi
Bõvalõi
14:28 07.12.2011
Kaarti põhi on kõigil üks, ainult et iga firma lisab enda poolt mingi konksu ja üritab mingi täienduse teha.Ongi kogu moos.
to orienteeruja
19:04 07.12.2011
püsime tänapäevas. praegu on tomtomi üleminek navteq kaartidele nende kõige suurem müügiargument.
autojuht991
08:13 28.09.2017
Meil klubis kõigil tavalised 7 tollised tahvelarvutid. iGO Truck on peal ja toimib väga hästi. Graafika on väga ilus ja mõtleb palju kiiremini, kui tavalised navid
IGO austaja
12:47 28.09.2017
IGO Parim navi.
5 aastat euroopat avatanud sellega.
10" tahfel toimetab mul.
Mersumeeeeees
12:55 15.10.2017
Ise garminit kasutanud, 5a vana kärakas aga pole veel kordagi valesti juhatanud või kuhugi võssi saatnud, soome,läti,leedu,pool,saksa kus käinud sellega olen on edukalt ära juhatanud
opossum_karvajalg
16:46 15.10.2017
Navid on nõrkadele!
Vana hea kaart aitab alati, iga ilmaga ja igas kohas. Kaasajal on inimesed väga mugavaks läinud, ka puudub asjas igasugune Tõelise Sohvri olemus nende digividinatega.
Meenub, kuidas kord Poolas oli olnud nii tihe udu, et me ei teadnud, kus me oleme, kui päike välja tuli. Peale 45-t siis ja jama oli suur.
Guits võttis siis hellalt välja Võrtsjärve röövpüüdjatelt ära võetud messingist sekstandi, Rootsi armee välikompassi ja määras mängeldes meie asukoha ära.
Nalja sai ka, sest Guits jäi vuntsipidi sekstandi vahele.
Ega enamus tea, kuidas asjad tegelikult käivad.
Daniel Levi Õllelass
21:11 15.10.2017
Mina määran asukohta tavaliselt nöörloodi abil. Väga hästi töötab, vaistu peab olema. Tõsi, eeldab tuulevaikust. Üks vend meil 98-ndal aastal oli aga veendunud pendlimees. Pani sõrmuse nööri otsas kaardi kohale ja pendeldas. Aga trambi jalgu või karju appi, ei toiminud:)
kjhg
21:42 15.10.2017
google maps. milleks peaks veel midagi muud ja kehvemat kasutama?
Kuuglimäps
21:58 15.10.2017
kjhg on jalgrattamatkaja, aga mäpsiga sõidetakse ikka nii, et võetakse CMR-ilt esimene ettejuhtuv aadress ja sõidetakse sinna mäpsi järgi kuni rõdud hakkavad majaseinte küljest lahti tulema.
Kauba ümberlaadimise, veduri ja saba kraanaga kõrvaltänavasse tõstmise maksab ju peremees kinni.
SS
22:19 15.10.2017
peale iGo soovitan poolakate Automapa - t. Väga hea sobib kõkidele aparaatidele(ios,android win, isegi PC)
professor_sammaljalg
08:15 16.10.2017
Kunagi, kui esimesi nädalaid Google Mapsi järgi sõitsin, oli küll harjumatu, võtsin kontorinurgas vedelenud navigaatoreid täis kastist ikka Garmini kampa. Edaspidi ei näinud enam mõtet.

Ainult loll sõidab ka veokanavi järgi pimesi sinna, kuhu nool näitab ja nt streetviewga on märksa kergem ette ära vaadata, milline tee on.
looder23
09:46 16.10.2017
Ise olen ka harjunud Google mapsi kasutama, aga saksas enamus teid salastatud streetview näol. Nende netis levi on ka selline, et ennem jõuad kahes kohas kauba maha laadida, kui sellel pilt järgi liigub.
opossum_karvajalg
11:08 16.10.2017
On hea teada, et professor on endiselt sõiduvees ja vaid tema pole see loll, kes navi järgi kulgeb.
Ka on hea teada, et on firmasid, kus navisid kastide kaupa kontorinurgas vedelemas.
Seoses viimasega tuli meelde lugu Karlssonist, kel olla katusel 100 aurumasinat ja maale murdu. Väikevennaga vaatama minnes olid kõik aurumasinad "just eile lõhkenud" ja pilte oli üks- seegi nirult kritseldatud kukega pilt.
Mina nimetaks olukorda karlssoni sündroomiks, seda diagnoosi kontekstis.
Daniel Levi Õllelass
12:10 16.10.2017
Miks need navigaatorid kastiga kontorinurgas vedelesid? Sellepärast, et need olid KATKI!! Selge see et katkisi Garmineid edaspidi kampa võtta mõtet ei ole. Isegi loll saab sellest aru, professor_sammaljalast rääkimata.
professor_sammaljalg
13:22 16.10.2017
Ärge vist igapäevatööd igaks juhuks millegi mõtlemisvõimet nõudva vastu vahetama hakake..

Navid vedelesid kastis peale poolesaja auto üleminekut iPad + Google Maps navigeerimisele. Kes tahtis, võttis sealt kaasa, aga isegi algselt suht bugine beetaversioon oli mugavam ja selgem, kui Garmin. Pluss reaalajas uuendused, mis tihti uutele tänavatele ja ehitusplatsidele kaupa viies natuke asjalikum, kui korra aastas naviaparaadil.

küsija7
23:32 16.10.2017
Professor, oskad ehk nõu anda, kas Google Mapsis oleks ka võimalik miskit personaliseeritud varianti a'la salvestan endale meeldivad asukohad, et pärast hõlpsasti leida?
Reigo Lepik
10:21 18.10.2017
Navi järgi tulebki sõita. paned aadressi sisse ja sõidad. Kui juhatab valesti, siis on navi ja ülemus süüdi. Ega juht ei tea, et navi viib vanalinna või mägedesse või metsa kust pole võimalik ise välja sõita.
Hea Reigo
13:04 18.10.2017
Navi on keeruline instrument ja selle kasutamiseks peavad olema siiski mingid algteadmised, analüüsivõime jms.
Kahju, kui mõnel need puuduvad ja nad meie seas liiklevad ja segadust külvavad.
Reigo toetaja
21:10 21.10.2017
Reigol õige jutt. Milleks ise mõelda kui navi teeb sinu eest. Kui navi viib valesti siis on navi süüdi või ülemus et andis nii kehva navi.
eurosohver
21:07 11.11.2017
Kas juhataks keegi, kustkohast IGO truck versiooni saab. Või IGO Primo truck. Androidi tahvlisse oleks vaja. Proovisin tasuta nädala IGO Navigatorit, sellel saab küll veoka režiimi panna, aga täpset kõrgust- pikkust- kaalu ei saa. Teisi variante Google Stores ei leia.
veokijuht678
07:55 16.11.2017
Headest versioonidest, mida mulle üks tuttav paneb, ei tohi kõva häälega rääkida... Ta on selle mitmest eri versioonist kokku pannud, et ilusam ja kasutajasõbralikum oleks ;)
eurosohver
17:43 17.11.2017
veokijuht678, aga anna palun vihje [email protected]
Kaarel56789
22:08 17.11.2017
Kas seal pole, et pead põhipaketi ostma ja paigaldama, peale seda saad juurdepääsu Shop ile. Ja seal laadid laiendused mis sind huvitavad. Truck and Caravan jne.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

Foorumi reeglid

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

  • Foorumis on KEELATUD:
    • Ostu-, müügi- ja vahetuse kuulutuste edastamine
    • Otsene reklaam
    • Teadlikult ebaõige sisu avaldamine
    • Ropendamine, sõimamine, karjumine ehk läbivate suurte tähtedega kirjutamine
    • Kirjutamine rängalt eesti keele grammatikareegleid eirates
    • Teemast mööda rääkimine
    • Samas teemas erinevate nimede alt postitamine
    • Võõra inimese pärisnime all esinemine
    • Sõnumite ja teemade kordamine
  • Lubatud on teiste foorumi külastajate aitamine soovitades mõnda head firmat või töömeest. Lubatud on teema laiendamine. Liiga usinat ühe ja sama telefoninumbri/meili jagamist erinevates teemades võidakse lugeda reklaamiks ning kontaktandmed/postitused võidakse kustutada ja kasutaja blokeerida.
  • Teema pealkiri ei tohi olla umbmäärane: "mure", "probleem", "appi". Pealkirja lugedes peab saama aimu, millest antud teemas juttu tuleb. Teemade pealkirjades on keelatud korrata kirjamärke, näiteks: "palju on Calibra kütusekulu???????????".
  • Teema pealkirjas ei tohi laimata kaubamärki-firmat, näiteks: "petturid ASDF autopoes". Oma konkreetset kogemust mingi firma või kaubamärgi kohta saab väljendada kirjutatud sõnumis.
  • Küsimused, ettepanekud ja järelpärimised võib postitada "Vaba teema" foorumis asuva teema "Kaebused" alla.
  • Reeglitele mittevastavaid, mõttetuid ja foorumit risustavaid sõnumeid ja teemasid on administraatoritel õigus kustutada või sulgeda. Pidevalt mõttetu sisuga postitustega foorumit koormavaid kasutajaid on õigus moderaatoritel blokeerida.
  • auto24.ee-l on õigus foorumi reegleid muuta.

Vasta teatele

Pildid + lisa pilte