Veoautod ja rasketehnika

Branson 5020c

hardot80
14:56 24.07.2013
Tere.
Palun Branson5020c kohta informatsiooni, kogemusi, vastupidavuse, töökindluse jne.
Plaan soetada väiksem traktor alates 35hj-50hj. Põllutöödeks, randaal,kartul,hein ja veidi ka vaja metsa teha. Kuna olen noortalunik ja igati hüva nõu võtan hea meelega kuulda.

Parimate Soovidega!
sitrus*
15:19 24.07.2013
Ideaalselt alustuseks sulle sobib mtz 82.Hinnaklass 6000€.Läänekatega kui midagi juhtub on käpad püsti.Kuvaldaga hästi ei remondi.Vaikselt majandad ja kui tekib käibevahendeid juurde võtad juba midagi.
Kunagi ostsin 3 niva kombaini 90000kr-ga.3 nädalat remontisin ja 3 aastat võtsin vilja.Pool ilma irvitasid,et on vend mida tehnika.Kasumid olid enneolematud,oleks lääneka võtnud poleks tänaseni veosildagi kinni jõudnud maksta.Peale seda sai vilja aeg otsa minujaoks ja kombainid läksid ostuhinnaga türile.
tymi mees
15:32 24.07.2013
Lähiajal sai ka omale soetatud uus traktor, sai ostetud TYM 503 HST. Kaalusin samuti Bransonit aga määravaks sai see et Bransoni saab sama raha eest vaid mehaanilise käigukastiga aga TYM-i sain HST juba sama raha eest. Lisaks meeldis mulle rohkem TYMi disain. Kindlust lisas ka see et TYM-i on eestis juba rohkem kui 100tk müüdud, ennem ostmist käisin mitme ostja juures uurimas ja sain kindlustunde. Praegu igatahes on 250 töötundi ja olen ka väga-väga rahul. Naljalt ringi enam ei vahetaks :)
Kukje
16:42 24.07.2013
kui oled tartu kandis, siis võin sulle enda oma eksponeerida ja paari sõnaga rääkida. Hetkel olen üle 100 h tööd temaga teinud.
Saada mulle oma tel nr, kui on huvi
hardot80
18:37 24.07.2013
Suur tänu hüva nõu eest. MTZ ei saa lubada kuna tegu on Pria rahaga. MTZ pole ka kõige parem esilaaduriga töötamisel. Ja müügi numbrid on tõsine argument HST kastil ka omad eelised.
Krt kahju elan Tartust 140km ja lähi ajal ei ole liigumist ette näha.
Kukje
07:05 25.07.2013
Aga masinast lühidalt

Manööverdab hästi- väike pöörderaadius
Neliveolisena ronib ka hästi

Reevers on mehaaniline- see treenib muidugi hästi vasakut kätt
1,85 m mullafreesiga teeb tööd ilusti
1,9 m purustajaniidukiga pikas ja tihedas heinas liigub vaevaliselt

Kabiini kütab ja jahuab hästi
Laadur on asjalik



hardot80
13:47 26.07.2013
Tere.
Just,just need omadused mind huvitavad väga. näiteks Bransonil tagaripsüteemi 1500kg TYM 503 1300kg. Usun, et see kanatab vähem valu käes ehk siis ,mis tekib töötamisel näiteks randaaliga!.Kas kuskilt leiab selle kohaseid näitajaid või targem küsida müügimehelt. Ja muidugi mootor mõlemal kubatuur suht võrdne bran.47hj Tym 51hj. Huvitab mille arvelt võib olla 4 hobust? (asjalikud komentaarid siin kohal terevitatud)
Bransonil kliirends ehk madalaim punkt 352mm kui ma ei eksi siis TYM 503 oli 300mm kui see vahe siis läbivusele aitab kenasti kaasa. Küsimus: Kas keegi omab infot näiteks Bransoni või TYM demo mingil tuleval laadal?

Seniks
Kõike Head Ja Veel Paremat.
v6sa
12:44 29.07.2013
PRIA raha puhul on arusaadav soov uue tehnika soetamiseks, kuid need mudelid on paratamatult alamõõdulised ja neile mingit mõistlikku põllutehnikat järele osta ei ole. Sama mure, nagu russiga....

Erinevalt russist, ei ole saada tehnilist infot, kuidas neid remontida või häälestada.

Tehniliselt peaksid olema tummised tükid, kuid plast ja elekter jätsid küll kahtlase mulje. Aga kui talvekülmadega ka toimivad, siis on kõik hästi.

Kas põllumeeste foorum Rodnase lehel on juba läbi uuritud? Seal võiks ka odavama otsa traktorite pruukijaid täitsa olla.

TYM võiks olla veidi parema tootjataustaga, kuid Eestipoolse müüja pädevus on küsimus.
Kukje
15:19 29.07.2013
Talve kohta kogemused puuduvad.
esimese 100 tt hoolduse hind oli nibin-nabin alla 500€. See siis kallim kui John Deere sama aja hooldus.

hardot80
23:02 29.07.2013
Remondi ja häälestamise manuaal on ka minu mõte koht olnud. Hetkel oman T-16 koos eesti keelse raamatuga ja saab asjad ise tehtud.
Prias on lubatud ka 3 aastat vana tehnikat soetada, et on targem otsida masinat, mis juba tööd teinud ja hooldustööd ja kulud saab ise kanda. Kuna mul on harida 18ha põldu millest 11 teravilja 4 karuleid maasikaid ja muid juurikaid , 10ha heinateha ja iga talv peab metsa korrastama
500 EUR, Esimese hoolduse eest on ikka igati korralik tasu. Kui arvestada veel tänapäeval õlid, mis kannataks rohkem töötunde kui 100... ? Paneb mõtlema kas uus on ikka alustavale kõige õigem otsus.
Kukje oskad sa öelda Bransoni hooldus välba sagedust?

Muudetud 29.07.13 23:04

Kukje
08:34 30.07.2013
esimene hooldus 100 tt; järgmine 300 tt; siis juba vist 500 tt
TYM omanik
11:29 31.07.2013
Lugedes Bransoni hoolduskulu, jäi mul küll suu lahti. Minul on TYM 503 ja hoolduskulu oli koos 150km sõiduga, töörahade ja kõikide filtrite ja õlidega alla 300 EUR-i. ja hooldusvälp ei ole mitte 200 töötundi nii nagu Kukje Bransonil, vaid hoopis 350 töötundi. Nii et aastane kokkuhoid tuleb märgatav kui arvestada et mul tuleb aastas 1000 töötundi ette. Bransoni puhul tuleks siis ainuüksi hoolduskulu 2000 EUR aga TYM-il umbes 900 EUR.
Kodanik Võsa kahtles TYM müüja pädevuses. Ma ei pea seda õigeks, olen Flint Kaubandusest ka kombaini ostnud ja rasketehnikaga on nad tegelenud vähemalt 15 aastat ja olen alati rahul olnud. Kui midagi on juhtunud on asjad alati lahendatud ja asjalikud mehed.
v6sa
16:52 31.07.2013
Flint on TYMi müünud nii vähe aega, et ei ole veel alust teda kiita ega laita. Mõistlik hooldearve on kindlasti plussiks. Loodan koos teistega, et Flint suudab igale tekkivale probleemile mõistliku lahenduse pakkuda. Sest vähe on rõõmu odavast masinast, millele ei ole saada purunenu asendamiseks vajalikku osa.

Bransoni edasimüüja on riigi ühes servas - küll sihtgruppi arvestades õiges;) Loodame, et ka nemad suudavad pakkuda asist hooldust ja teenindust.

Raudvara on mõlemal tummine, võimalikud nõrgad kohad selguvad paraku alles kasutamise käigus.

Tasub siis meeles pidada, et tegu on väikeste traktoritega, mis ei ole mõeldud suuremahuliseks põllutööks....

Millist randaali plaanib hardot80 nii väikesele traktorile külge riputada?
TYM omanik
09:24 01.08.2013
Kodanik Võsaga astuksin ma küll hea meelega diskussioooni. Olen ennem TYM-i omanud ka teada tuntud John Deere väiketraktorit, kuid hoolimata tuntud nimest ja aastakümneid tegutsevast Stokkerist ei suutnud nemad kuidagi varuosa ega hooldust pakkuda. Seda enam, et John Deere on eestis juba pikka aega tegutsenud, kuid isegi kõige lihtsamat varuosa ei ole neil laos. Näiteks kui mul prunes ukseklaas suve alguses siis pidin tellimusega ootama augusti lõpuni ja sõitma tolmu ja vihma käes. Lisaks sellele kujunes ukse hind üüratuks, vanas rahas maksin selle eest üle 15000 EEK, ehk siis praegu 1000 EUR. Ma saan aru et kõiki detaile ei ole võimalik 100% laos hoida, aga John Deere puhul oli see absoluutselt alla igasugust arvestust, tundus et nad hoiavad laos vaid filtreid.
Seekord traktorit ostes uurisin esimese asjana kabiiniklaaside saadavust - TYM-il olid need laos kohe olemas ja hind on võrreldes John Deere-iga naeruväärselt väikene :) Nii et igaljuhul hindan ma uustulnukaid rohkem - nemad vähemasti pingutavad et olla turul.
sitrus*
10:02 01.08.2013
Ajab närvi ja see juppide värk.Lõpuks hädaga ajad jälle 82 käima,lööd gaasi põhja ja teed töö ära,enne kui jupp jõuab on igavik.
hardot80
12:16 01.08.2013
Tere.
Alustuseks on mul väga hea meel tänada Teid, kes Te osalete selles protsessis.
Kuna mul pole tehnikat millega põlde töödelda siis vaja nii öelda täis komplekti traktorit ja töövahendeid. Üks varjant on ka osta vanaraua hinnaga mtz50 teha kampremont ja otsida vajalikud tööriistad. Samas, kui võta väike traktor millel võimu näitajad suhteliselt sarnased 50ga ja väike põka üheks eeliseks ka esilaadur ilma milleta on talu rajamine keeruline.
Väga hea, kui nende jutu all olevate masinate nõrkustest räägitaks juhul kui neid on esinenud. Ise kuskilt välisma foorumist lugesin, et TYM il olevat olnud suur mure nupuga, mis lülitas ripsüsteemi ja/või jõuvutuvõlli emb- kumb täpselt aru ma ei saanud. Bransoni kohta suhteliselt vähe liigub infot.
Mina plaanin momendil randaali AKPIL V2 Töölaius1,8m Töösügavus 185mm Ketta läbimõõt 510mm 16tk Kaal 570kg Vajalik traktori power 35hj.
v6sa
13:09 01.08.2013
TYMi omanikul on õigus pahane olla - ukseklaas ei tohiks küll olla defitsiitne kaup. Seega pikk miinus Stokkeri kuube. Neid seal ennegi...
Kas saamatus ukseklaasiga oli ainus probleem või oli ka hoolduses vajakajäämisi?

On õige, et uued tulijad pingutavad enam. Aga tuletan meelde, et iga firma pinguttab täpselt nii palju, kui vaja. Seega, olge nõudlikumad kliendid;) Teie jaoks firma ju olemas ongi.

AKPIL V2 on kivikaitseta ja väga kerge. Kivivabadel kergetel muldadel võiks täitsa toimida, kui eesmärgiks on pinda siblida. Tuleb jälgida, et kettaasektsioonide paigus ei jätaks töötlemata ribasid! Karta on, et säärase konstruktsiooni puhul kipub ka hüppama...
Oleks väga huvitav teada, millisel mullal saavutatakse töösügavus 18,5 cm? 8,5 on kindlasti saavutatav, ka 12 ei peaks olema võimatu.

Suunan jälle Rodnase foorumisse - Poola tehnikat on seal lahatud.

Paraku ei ole samas võimsusklassis tummisemaid asju pakkumisel...
Ei saa asjaliku infot
13:28 01.08.2013
Rodnase foorum ei ole küll õige koht info hankimiseks minu arust, sest foorum kuulub firmale kes ise tehnikat müüb ja selgemast selgem on see, et sealseid arvamusi kujundab foorumiomanik ise vastavalt vajadusele ja selle toetajaskond. Minu arust eestis polegi hetkel ühtegi normaalset põllumehe foorumit kus adekvaatset infot saada. Foorumites käib vaid konkurentide materdamine ja kliente kallutatakse selles suunas mis endale kasulik.
Hr Hardot-ile soovitaks rohkem suhelda inimestega otse kes antud tehnikat kasutavad - mitte usaldada foorumis salanimega esinevaid poisikesi, kes teevad suuri sõnu asjadest mida nad tegelikult ei tea.
hardot80
14:41 01.08.2013
Foorumites osalejate taustale olen mõelnud.
Kindlasti on ka siin tõepõhi all. Ja kui siin keegi peaks olema müügimehe taustaga mitte praktik ehk, siis põllumees. Palun ära sega Mind!
Kukje oled olnud ainus siiani kes pakub kõne all olevat varianti.
Kuidagi peab saama kontakti vahetada.
Lisaks veel Hea Usuline suhtumine ja sellega kaasnev hüva nõu võtan ausalt kuulda.
Parimate Soovidega!
Kukje
18:27 06.09.2013
Kuna selle Bransoni tagarippsüsteem on Kat I, siis sinna tehnika leidmine on paras ooper.
Ma isisklikult ei ole seetõttu saanud rippesse võtta Eestis tehtud rootorniidukit jms vanemat tehnikat. Ja ka uuem, vähem arvestatav tehnika, on vähemalt Kat II
v6sa
13:51 09.09.2013
CAT I rippsüsteem on paha uudis. Kas müüja seda ise ka teab, et tema masinale enamus riistasid ilma ümber tegemata külge ei istu?

Mis Rodnase foorumisse puutub, siis iga foorum on kasutajate nägu. Kuna foorumi haldajal ei ole aega foorumi meelsust kujundada, on arutelud aeg-ajalt üsna "rodnasevaenulikud";) Samas on seal mõned päris teravad pliiatsid, kes oma teadmisi ainult enda teada ei jäta.

Kui lai on Bransoni aiste kinnitus tagasillas? Kui on >350 mm, siis tasuks katsetada tummisemate aistega - võiks anda CAT II mõõdu kätte.

Iseasi, kas jõuab tõsta ja kas esirattad ikka maas püsivad...
hardot80
09:58 10.09.2013
Alustasin küll mõttega uuest traktorist kuid jõudsin järeldusele, et uue traktoriga pole midagi teha kui tööriistasi ei ole.
Soetasin mtz 50. Priale tegin taotluse kapremondi raha osas, lisaks valik hädavajalike tööriistu. Otsisin võimaikult palju raamatuid MTZ50 kohta, et lihtsam remontida. Selle varjandi puhul tuleb kapitaalne ring traktorile peale teha, et asi kindlam on. Mis avastasin mtzil on võimalusi seadistamiseks erinevate tööde jaoks parem kui näiteks Bransonil või tymil.
Nii ,et kõik kes noor talunikud soovitan julget peale hakku ja mis sitasti see uuesti. Ma ise ei ole tehnika inimene olnud ei tea keevitusest ega tehnikast midagi ega terminitest. Selle leiab rohtu kui leiad naabrusest kellegi kes teab. Tundub ,et vanem generatsioon teab palju. Näiteks eile tegin kartulirootorile kardaani ja toimib see aasta võtan enda tehnikaga kartuli ülesse. Ripsüsteem käis moelkulideks silinder sai pollitud stok lihvitud uued tihendid, üks väga pikk tööpäev ja töötab. Varu osa liiguvad kiirelt ja tasku kohane !!!! Suur Tänu kõigile, kes panustasid siin foorumis sellese teemasse. Teie iga ühe arvamusest sain kas vähem või rohkem julgust teha majanduslikult ja tuleviku vaates õigemat otsust.
Suur, suur TÄNU!
v6sa
13:13 10.09.2013
Hea, et lahendus leidus.

Halb, et selleks sai vanatehnika. Loodetavasti ei pea seal palju viibima - hakkab tervisele.

Samas, russile on nii palju uusi tükke müüa, et hea tahtmise korral saab ka russist talutav töökoht. Automoto foorumis on hea näide, kus mees on näinud palju vaeva ja saanud tulemuseks päris asjaliku töövahendi. Tõsi, aluseks olnud MTZ-80st ei ole seal enam palju järel...

Nõukaaegse tehnika kohta leiab kirjandust ja oskajad mehedki pole veel kadunud. Seega hädaline leiab abi.
kaader
16:13 10.09.2013
Huvitav lõpplahendus, et valiti mtz 50. Jääb küsimus, et miks valitud mtz 80/82? Mul on maal T40AM ja tahaks selle välja vahetada. Peamiselt sellepärast, et ta on nii ebamugav. Sellepärast on mtz 82 huvi hakanud pakkuma.
Käisin hiina traktoreid vaatamas, aga need jätsid halva mulje. Seevastu mitu korda kallimad lääne traktorid ajasid suu vett jooksma, kuigi mitte kuidagi ei suuda ühe soetamist majanduslikult ära põhjendada.
hardot80
09:46 11.09.2013
Just Võsa. Momendil hektareid parasjagu russile. Tulevikus ikka paremuse poole liikuta on soov. Edu kõike head ja veel paremat.

Kaader mina valisin mtz 50 selle põhjusega ,et see oli tuttaval olemas sain heade tingimustega kätte. Mugavustest ma ei oska kaasa rääkida kuna pole millegagi võrrelda ja kogemusi pole. Kui võimalusi on, siis 82 kulub ära küll. Ilmselt nendega on ka selline asi, et odav on läbi ja korralikumad maksavad. Siin peab kalkuleerima, kas võtad enam vähem mtz ja käid kapitaalselt üle nii, et lapse lapsed ka veel sõidavad vajadusel. Olen õppinud kogenud põllumeestelt, et vene masin tasub hoida korras ja endale isegi siis, kui lääne traktorid on olemas. Praktikas on asjad nii, et kiirel ajal lääne pillil midagi suuremat juhtub siis mtz aitab asjad ära teha. Ja mina kellel puuduvad tehnika remondi kogemused saan seda öelda et algus on küll hirmutav, ei tunne ju vidinaid tööpõhimõtteid jne,jne. Kõige olulisem on tunda metalli ja kui näed, et on vaja teha siis tuleb teha. Seda hirmu aitab minul leevendada raamatud. Nüüd juba tekib huvi masin viia sellisele tasemele, et kui vaja siis lähen, seda iga ilmaga. Mõttetera Nende lääne masinatega on see, et kartuleid harida on suhteliselt keeruline.( naabri mehe kogemus). Aga edu õige masina ostmisel.
Bransoni kasutaja
00:19 25.03.2015
Olen kasutanud seda traktorit 200h. Siiani pole midagi juhtunud ja ära kukkunud. Mootori võimsus on traktori kohta piisav ja peale ka. Osad püsivad küljes ja mutrid on kinni. Alguses ca. 70h. Juures siduri käik muutus veidi lühikeseks aga selle sai lihtsalt parajaks reguleerida.
Hooldusniidukit (2,2m) veab vabalt kiirusega 5 km. Kiirema kiiruse juures ei tule puhast niitmist ka kõvema traktoriga. Proovisin kiiremat liikumist kuid ühelt poolt pole traktoriga kihutamine põllul kuigi mugav (kerge, väike telgede vahe) ja teisalt see kuumendab mootorit e. kui on soov niidukit jõuga läbi heina tirida siis on vaja tugevamat masinat.
Tegin kündi kahe hõlmalise vana sampo adraga. Adrad on küll täis mõõtmetega aga sooritus oli hea. Peamine on täpne adra reguleering. Alguses oli probleem sellega, et traktoril oli kat1 ja aiste vahe liiga väike sellise seadme paigaldamiseks. Ehitasin uued T25 aisad veidike ümber (mõni auk juurde ja painded). Tekkis kat2 ja üle 900mm aiste vahet. Nüüd on võimalusi rohkem kuid tuleb meeles pidada traktori võimsusklassi. Kõike saab lõhkuda.
Haljastutöödel on manööverdavus ja läbivus hea. Esilaadur on hea tõstejõuga ja traktor suudab selle vabalt pinnasevalli lükata. Traktor on küllat kerge ja parem on laaduriga tööd teha kui kasutada taga lisaraskust.
Traktor on mugav, läheb soojaks ja jahutab hästi. Juhthoobade töö on konkreetne ja arusaadav? Eriti käsi ei koorma. Kiiremal maantee liikumisel on käikude vahetus kerge. Müra kohapealt on hulga lärmakamaid traktoreid, kuid Branson pole selles osas just vaikus ise. Pikapeale küll harjusin. Kui tahad raadiot kuulata peab see igatahes kergelt karjuma.
ka kasutaja
22:03 25.03.2015
Siiani võib traktoriga peaaegu rahule jääda. Pigem on mured teenindusega. Miinusena toon välja, et müüja poolt lubatud tehnilised andmed ei vasta tegelikusele. kuni tänaseni reklaamivad selle laadurit tõstevõimega umbes 1250kg. tegelikult tõstab see venitades 1000kg (loe: masinast hakkab kahju) ja isegi selle raskuse juures tuleb kasutada vähemalt 400kg tagaraskusi ja kaitseklappi tuleb peale keerata. Tehnilistes andmetes ja reaalselt traktori juures on erinevusi veelgi, aga need on vähemolulised. Samuti ei ole rahul varuosa tellimise võimalustega. saan aru et klaasi purunemine on küll enda süü aga pikka aega ilma klaasita ka mõnus sõita ei ole. Kärukonks on ka nadi, metsahaagis painutas igatahes kohe ära nii et tugevdus tuli peale keevitada. Garantii on ka küsimärgiga, ostes lubati 2000 töötundi, nüüd mehaanik rääkis vaid 1000 töötunnist?! eks näis.
kaader
10:04 31.03.2015
Vaatasime ka 5020c-d, aga see tundus liiga väike. Sellepärast sai soetatud K78. See tundub suhteliselt optimaalne suurus väikese hobitalu pidamiseks. Peamine töö on suvel hooldusniiduki käitamine.
K78 on ka süstikreversiga, mis on ikka väga mugav.
Pettumus
19:51 31.03.2015
Minus ei tekita Branson mingit emotsiooni nii nagu ka Dong Feng või Zetor traktorid. Selleks on lihtne põhjus. Müüja ei ole minu jaoks usaldusväärne. Samast firmast ostetud zetor major 80 ei pidanud 1000 töötundigi vastu kui sidur laiali lendas. Garantiid loomulikult keegi ei tunnistanud kuna sidur on ju kuluosa. Kokkuvõttes oleks pidanud bellarussi ostma.
Müügimehed on seal osava jutuga asju ilustama aga kui asi ostetud ja probleemid tekivad, on meestel ilus jutt otsas.
Sama kommentaar on ka laaduri kohta nagu eelnev mees ütles. Ostes lubati et laadur tõstab isegi 1500kg aga tegelikult on nii et kui isegi 1200kg tahad tihedamini tõsta siis see traktor küll seda üle ei ela. (võibolla esimesed 500 töötundi jah elab üle :) )
,,,,,,,
21:03 31.03.2015
Mehed,vaadake vahel traktorile ka otsa.Majori suguse punniga tonniseid raskusi tõsta.....ulme.Tootja andmed on tõstukitele ja kuskil 1300,1500 kg,kuid see on tõstukile aga mitte traktorile.Endal masinapargis kaks Proximat ja 6 seeria hirv,proximad hakkavad tonniga tagaotsa tõstma ja kui nüüd võrrelda hirve suurust,siis tema taluvus on ka kõigest tonn kolmsada,kuigi tehas lubab kahte tonni.1000 tunniga sidur,elasid siduri otsas või,vahel võiks enne tatipritsimist peeglisse vaadata,ehk oli oma süü.Omal on traktorid üle kuue aasta kasutuses ja töötunde mõlemil kusagil 4000de peal,pole veel selliseid vigu olnud kus ma saaksin ütelda,et ma polnud ise süüdi.
:0
13:57 01.04.2015
5 asja mis mind häirivad
1. Bransonil gaasipedaal asub jube ebamugavas kohas, nurga taga, jalg jääb kangeks sellest.
2.Kui käik on sisse lülitatud (ette) ja on vaja seisma jääda ja traktorist väljuda (ennem võtad reeversi hoova neutraali) siis käigukang jääb väljumisel ja sisenemise häirivalt ette.
3.Veel häirib see et kabiin on üritatud kompaktseks teha, niisama istudes tundub isegi mugav aga kui laaduriga tööd teed ja vaja üles laadida on, siis sealt ei näe mitte midagi välja.
4. Talvine käivitus on kehv. Ilma plokisoojenduseta pole mõtet osta
5. Hooldus ja varuosa pikk tarneaeg
reebu
23:18 03.04.2015
Tymi ei soovita kellelegi, kaigukast ei pea vastu ja hüdraulika väga lahja
reebule
09:54 04.04.2015
Tundub et mõnel hiinaka müüjal on vesi ahjus ja vaja teha korea masinate vastu laimukampaaniat.
ka Major
22:31 18.04.2015
Kas Pettumus saaks ehk kontakti või täpsemat infot jätta ?
Mul vist Eestis teisena ostetud Major 80 ja 700 tt, siduriga probleeme pole aga kuulaks huviga, mis tööd tehes see sidur siis nõnna kähku otsad andis ja kus see Major asub ?

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

Foorumi reeglid

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

  • Foorumis on KEELATUD:
    • Ostu-, müügi- ja vahetuse kuulutuste edastamine
    • Otsene reklaam
    • Teadlikult ebaõige sisu avaldamine
    • Ropendamine, sõimamine, karjumine ehk läbivate suurte tähtedega kirjutamine
    • Kirjutamine rängalt eesti keele grammatikareegleid eirates
    • Teemast mööda rääkimine
    • Samas teemas erinevate nimede alt postitamine
    • Võõra inimese pärisnime all esinemine
    • Sõnumite ja teemade kordamine
  • Lubatud on teiste foorumi külastajate aitamine soovitades mõnda head firmat või töömeest. Lubatud on teema laiendamine. Liiga usinat ühe ja sama telefoninumbri/meili jagamist erinevates teemades võidakse lugeda reklaamiks ning kontaktandmed/postitused võidakse kustutada ja kasutaja blokeerida.
  • Teema pealkiri ei tohi olla umbmäärane: "mure", "probleem", "appi". Pealkirja lugedes peab saama aimu, millest antud teemas juttu tuleb. Teemade pealkirjades on keelatud korrata kirjamärke, näiteks: "palju on Calibra kütusekulu???????????".
  • Teema pealkirjas ei tohi laimata kaubamärki-firmat, näiteks: "petturid ASDF autopoes". Oma konkreetset kogemust mingi firma või kaubamärgi kohta saab väljendada kirjutatud sõnumis.
  • Küsimused, ettepanekud ja järelpärimised võib postitada "Vaba teema" foorumis asuva teema "Kaebused" alla.
  • Reeglitele mittevastavaid, mõttetuid ja foorumit risustavaid sõnumeid ja teemasid on administraatoritel õigus kustutada või sulgeda. Pidevalt mõttetu sisuga postitustega foorumit koormavaid kasutajaid on õigus moderaatoritel blokeerida.
  • auto24.ee-l on õigus foorumi reegleid muuta.

Vasta teatele

Pildid + lisa pilte