Sisene

TEEMA: EKSKAVAATOR SAKSAMAALT

14:09 03.12.2013
diedrot
Ekskavaator Saksamaalt
Tere!

Soovin osta Saksamaalt oma firmale ekskavaatori. Kuna kogemused sellest valdkonnas puuduvad, siis ehk oskab keegi mind natukene valgustada just paberimajanduse poole pealt? Milliseid pabereid vaja, mida jälgida, kuidas arvele võtmine käib jne.

Marko
17:45 03.12.2013
Wello
Re: Ekskavaator Saksamaalt
vaja teh passi ja arvet ARK i jaoks ja kõik
18:24 03.12.2013
............. (registreerimata)
Re: Ekskavaator Saksamaalt
Milleks ??? On see masin kuskil platsil või karjääris, et saad hüdraõlid korralikult kuumaks(töösoojaks) ja näed mis masin siis tegema hakkab ja kuidas sõidab ning tõstab ? Need "odavad" ekskavaatorid on vanad rondid millel vahetatakse mastipuksid, roomikud, tähikud, rullikud.. värvitakse kenasti ära, töötunnid krutitakse poole väiksemaks ja korraliku masinana müüki.
Olgu, saksas võibolla on veel ausaid inimesi kuid üldiselt mitte. Leedust toodi paar aastat tagasi 2 masinat. Mõlemad olid uppunud nagu hiljem selgus(elektroonikaprobleemid ja ära mädadenud pistikud) platsipeal seistes ja kange liigutades kõik toimis ja ostetu suure hurraaga ära. Pärast üritati remontida, ühest sai asja teise remondikalkulatsioon oli 10 000 eurot, seal oli probleeme juba hüdramootoriga.

Mina isiklikult arvan, et meilt ostes on asjal reaalne garantii ja kui tekivad tõsised probleemid siis on vähemalt kuhu uksetaha minna, saab kasvõi kuskile karjääri prooviks vedada ja seal päevotsa uhada.
18:34 03.12.2013
liiva4
Re: Ekskavaator Saksamaalt
eelmisele,miks arvad et saksa masinad rondid on,pigem ikka eesti omad sest siin koonerdatakse hooldega,sakslased on selle koha pealt pedandid ja kõik ajalugu samuti olmas ning üldjuhul hoiavad masinat mitte nagu siin et iga rullnokk on üle öö kopajuht.
18:46 03.12.2013
............ (registreerimata)
Re: Ekskavaator Saksamaalt
Rääkisin üldiselt mis probleemid on esinenud sellise tehnikaga mis tuuakse "kaugelt" ja müügiplatsilt ilma eelneva tõsise katsetamista.
Iga erand kinnitab reeglit. Kui sa ise oled sattunud firmadesse kus kaader vahetub korra kvartalis ja iga päev eri mees eri masinal siis küll. Tean ühte 4CX kopplaadurit millel 12 000 töötundi, algusest peale üks mees peale, masin määritud ja hooldatud eeskujulikult. Mastipuksid on kõik originaalid minimaalse lõtkuga(ei ole "iseplaneerivad" mastid) ja samuti tean ühte 9000 töötunniga JCB 15tonnist ekskavaatorit mis on pm. nagu uus.
Kõik oleneb firmast ja mehest ! Tõsi, enamus meil müüdavad masinad on kas UK-st või leedust toodud. Uk-st toob masinaid üks suhteliselt suur firma ......masinakaubandus, tunnid maha, värv selga ja elementaarne nipet-näpet remont ja ca. 2x kallimalt müüki.
18:50 03.12.2013
........... (registreerimata)
Re: Ekskavaator Saksamaalt
...pika jutu moraal oli see, et siin saad kohe kontrollida, vajadusel varjatud vigade ilmnemisel masina tagastada, kuna ka kasutatud tehnikal on GARANTII....või tood sealt masina, treileriga ca. 2000km ja siin 1-2 päevaga selgub, et masin on saast ja siis arvad, et saad kuskile midagi tagastada või kasvõi vajadusel kohtusse minna ?
Kui masin on aga kuskil kus objektil kus on võimalik sellega pool päeva tööd uhada siis on teine deela. Jutt oli siiski kuskilt platsilt ostmisest.
21:41 28.12.2013
kõrvaltvaataja (endal ka näpud (registreerimata)
Re: Ekskavaator Saksamaalt
Huvi pärast uurin et mis firma see inglismaalt neid masinaid toob siis ja mis bürokraatia läbida tuleks, samas kas ja kuidas saab selle tellimisega kindel olla. Kui palju tuleks arvestada saatmiskuludeks, et masin nt konteineri pealt kindlalt kätte saada.

Samas vaidleks ka pisut vastu. Oletame et tunnid keritakse maha ja värv peale, aga kui mastipuksid ja lindid ära vahetatakse, siis tegelikult ei tee see ju halba (kui töö ikkagi kriitikat kannatab), sest need on ju põhilised kuluvosad. Kui mootori ja hüdraulika on hooldatud ja siiski toimib, ei näe küll erilist probleemi selles. Kuigi jah teada oleva ajalooga masin on ikka kindlam osta. Elektroonikaga on vanematel masinatel teadagi et mida vähem, seda parem, seega kui sellealaseid probleeme tekib võib see rohkem peavalu tekitada.
23:15 28.12.2013
sitrus* (registreerimata)
Re: Ekskavaator Saksamaalt
Pole midagi karta.Neid masinaid leidub vähe,mis usutava ajalooga.Ostad saad katsetada.Tunniga on kõik selge.Nüüd jääb järgi hind.
14:23 04.01.2014
........ (registreerimata)
Re: Ekskavaator Saksamaalt
Mis asi sul tunniga selge on ? Tunniga vaatad visuaalselt kõik lõtkud ära ja visuaalselt kogu masina. Siis hakkab alles katsetamine ja läheb tõstmiseks.
Hüdra sa ei kontrolli kuidagi, kui just kellasi kaasas ei ole, pumba tootlikus võib olla juba pea 50% vähenenud kui järjest keeratakse peale, kuni üheltmaalt ei ole enam midagi juurde keerata....ja äga palju on selliseid masinaid mis ongi ainult roxoni tööd teinud.
15:43 04.01.2014
sitrus* (registreerimata)
Re: Ekskavaator Saksamaalt
Tund eeldab töötegemist.Kui sind asja juurde lastakse on välisilme lakutud ja lindid pingutatud.50% hüdrovähenemist on surnud värk ja suurt midagi seal enam ei liigu.Autotõstukid katsetusel on seos ligilähedane.
17:08 04.01.2014
tiitbandiit (registreerimata)
Re: Ekskavaator Saksamaalt
http://www.lj-mechanic.eu/index-2.html Kas kellegil sellise ettevõttega on kokkupuuteid olnud? Kas on keegi sealt tellinud ja kas on usaldatav, samuti kui palju inglismaalt eestisse mingi masina saatmine juurde tuleks siis? Hinnad sellel leheküljel on küll väga mõistlikud, kui mitte öelda et petukaubalikult väiksed.
18:14 04.01.2014
professor_sammaljalg
Re: Ekskavaator Saksamaalt
hahaa, kas mõni aeg tagasi just sealt keegi tuhandete eurodega lutti ei saanud ja siia kaeblema ei tulnud :))

mine lenda kohale ja uuri järgi, lennukipiletid ei tohiks palju maksta tehnikaga võrreldes.
20:32 04.01.2014
arvan (registreerimata)
Re: Ekskavaator Saksamaalt
Aga lollidele ongi loodud interneti lehed ,et raha ära võtta .
Loodad et saad sellise ekskavaatori 14500 eur???
Ja loomulikult tuuakse ka koju kätte - ei muud kui kanna raha üle ja oota ..... oota
15:08 25.02.2014
kaido181
Re: Ekskavaator Saksamaalt
Tõin prantsusmaalt ning remontisin mis vaja, kokkuvõttes tuli hind 7000€ odavam kui siit oleks ostnud ning ark-is pole vajadust neid arvele võtta piisab kui maksad arve alusel ära.
11:27 27.02.2014
pole normaalne (registreerimata)
Re: Ekskavaator Saksamaalt
eestis on asi natukene mäda nende ekskavaatoritega,paljudes riikides kasutatakse rendi masinaid ,siin on hinnad nii alla tõmmatud ,et rendi masinaga pole võimalik lihtsalt tunniga teenust pakkuda,ei jõua ära oodata millal on laostunud viimane ullike kes endale euroopas vana rondi toob ja 36 eu eest tundi nühib,makstes sellest 36 eu 1-2 euri veel mingile projektijuhile.
makse tähtaeg 2 kuud aga kui 2 nädalaga tahad siis tee 20% väiksem arve.
tü..a naer tuleb peale ,aga nii see asi siin käib, kes julgeb tunnistada, kes teeb nägu nagu pole häda midagi, viinapitsi taga raiub et makstakse 45 ,aga tegelikult päris nii see pole. :-)
olex ju normaalne,et võtan rendi masina ja ei pea mingite survete ja tähikute pärast muretsema, teen töö ära ja kõik....
14:32 27.02.2014
küsimus ? (registreerimata)
Re: Ekskavaator Saksamaalt
Miks osad arvavad et Saksamaal on head asjad odavad?
Intrac müüb palju Eestis kasutatud tehnikat hoopis välja ,Käivad Poolakad ,Ukraina ja muud sellised siin koppasid ja laadureid ostmas .Miks nad siis Saksast ei osta kui nii hea kõik on seal?
Ostetakse ka Soomest ,kuid sealt ei ostaks ise iial vana koppa ,sellega on kivimit koksitud aastaid ja masin ......
20:31 10.01.2018
msiim
Re: Ekskavaator Saksamaalt
: Ekskavaator Saksamaalt
Tõin prantsusmaalt ning remontisin mis vaja, kokkuvõttes tuli hind 7000€ odavam kui siit oleks ostnud ning ark-is pole vajadust neid arvele võtta piisab kui maksad arve alusel ära.

Tere kust portaalidest te oma ekskavaatori leidsite ja kuidas transportisite eesti?
Mul endal plaanis ka 3,5t ekskavaator osta aga pole leidnud head lehekülge kust otsida.
20:39 10.01.2018
selgeltnägija valerka (registreerimata)
Re: Ekskavaator Saksamaalt
mobile ruulib kõigil aladel
10:23 11.01.2018
34t6dfgsdh (registreerimata)
Re: Ekskavaator Saksamaalt
Endal samuti miniekskavaatori soov. Võibolla lähiümbruses ka väikese teenuse tegemiseks väga harva, aga pigem kodu/talu kasutusse. Kaevetööd, pinnas, tõstmised jne. Kuni 3,5t täitsa enamvähem. Hea kui kinnine kabiin + soojendi ka olemas. Eks kulbid saab ise juurde, mida täpsemalt vaja on.

Vene tehnikat ei soovi, varem kasutanud, siiber remontimisest ning lõtkudest ja kütuse/õli kulust ja oma aja raiskamisest masina all/sees nokitsemiseks ning vahepeal ka nö "põllule" jäämise osas poole töö pealt.

Seetõttu pigem väiksem kuid sellest sajandist ekskavaator võtta. Võimalik et saab ka laiemaks lükatava lintidega.

Mõelnud A24-s kasutatud asjade peale alla 15 000 eur, aga noh, need on nagu on...
Siin ongi et kas kasutatud masin siit riigist, kasutatud masin välismaalt või koguda veel mitmeid aastaid ja osta uuena siit.

Üks asi veel, kui suureks/tihedalt võib arvestada tüüpilist remondikulu või hooldust? Iga 100h tagant? Või on see margiti niivõrd erinev et hoia ja keela?
Ala Volvo, JCB, CAT, Bobcat, Kubota, Neuson, Hyundai, Case, Yanmar, Doosan jne hiinakad mida ei oska kokkugi veerida.
09:50 12.01.2018
otsija2 (registreerimata)
Re: Ekskavaator Saksamaalt
kunagi otsisin ka minikoppa. Netis surfates sattusin sellele lehele:
müüvad hiinakaid:
https://www.delta-competent.de/nante-bagger/
Hinnanäited:https://home.mobile.de/DELTACOMPETENTGMBH#des_11
8388313
22:07 01.02.2018
minie (registreerimata)
Re: Ekskavaator Saksamaalt
Tavaline hooldusintrvall on 500h. Siis läheb vahetusse mootoriõli, filtrid.
1000h hüdroõli.
Oma kasutuses masinal tasub tihedamalt vahetada, eriti kui tööd suht vähe, pole mõtet 5 aastat ühe sama õliga töötada

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.