Sisene

TEEMA: T-40 LE SOBILIK METSAVEOKÄRU

23:32 02.02.2015
nugis36
T-40 le sobilik metsaveokäru
Sooviks osta T-40le sobiva metsaveokäru koos tõstukiga.Oma tallu nii metsa kui muudeks töödeks.Silma on jäänud Palmsi tehnika.Kas kellelgi on kogemusi antud traktori ja metsaveokäru kokkusobimiseks?
19:13 03.02.2015
voomees (registreerimata)
Re: T-40 le sobilik metsaveokäru
Naabril on kasutuses uuema tüübi T-40 (LTZ) taga 6 tonnine Farma käru koos tõstukiga. Lisaseadmeteks on tal veel lõugade külge käivad kopad, et saaks näiteks mulda tõsta. Lisaks on tal veel metallkast, mis käib siis metsaveokäru raamile, kui puude tugipostid ära võtta. Kast muidugi kallutav ka.
Olen isegi sellisest komplektist unistanud, kui vaid seda raha rohkem oleks.
Palms nagu kodulehte vaadates selliseid lisaasju ei paku, või ei osanud otsida.
Iseenesest see pealekäiv kallurkast naabri askeldamisi vaadates vägagi asjalik. Laiendab tunduvalt käru kasutusvõimalusi.
19:20 03.02.2015
nugis36
Re: T-40 le sobilik metsaveokäru
Aga kuidas 40 selle Farma käru ees käitub?Kas jaksab metsas tõmmata?
19:52 03.02.2015
passati omanik (registreerimata)
Re: T-40 le sobilik metsaveokäru
võid ka säält küsida ja uurida.
http://www.kiretec.ee/
20:12 03.02.2015
traktor m3 (registreerimata)
Re: T-40 le sobilik metsaveokäru
on sul T-40 või T-40AM
Nagu siga ja kägu . Esisilla veo puudumine on väga määrav ,kui suur haagis osta.
21:00 03.02.2015
Siiiidius (registreerimata)
Re: T-40 le sobilik metsaveokäru
Oleneb mis tingimustes töötab põhiliselt. Aga esisillavedu on enamasti ikka jah suur pluss. Ega üle 6 tonnise käruga toimetamine võib jah keeruliseks minna t40 puhul. 8-9tonnised võivad sutsu rängaks jääda.
21:11 03.02.2015
nugis36
Re: T-40 le sobilik metsaveokäru
Traktoriks ikka am ja ega seda 8 tonni ei pea täis laduma,samas väike reserv kui kunagi peaks mtzi ette panema.Arvan,et ketid oleksid ka abiks
21:58 03.02.2015
voomees (registreerimata)
Re: T-40 le sobilik metsaveokäru
Jaksab see LTZ seda käru küll vedada. Muidugi, kuna selline T-40 ja mittevedava käru komplekt just Timbejacki võimekusega ei ole. Siis tuleb ikka vaadata, kuhu ronida.
Naabrimehel eelmine aasta oli väga hea metsa teha ka pool soo pealt. Olid kõvad külmad ja lund polnud. Kannatas ikka väga mädades kohtades käia.
Samas see aasta kannatab ainult kõvemal pinnasel liikuda.
See 6 tonnine on suht optimaalne. Selles suhtes võib ka väiksema osta. Aga fakt on see, et kui ikka käru rattad sisse vajuvad mätta, siis ei liigu kuhugi, ka tonn paar väiksema haagisega.
Eks teemaalgataja ise tea oma tingimusi.
Naabrimehel muidu taoline 6 tonnine: http://www.talutehnika.ee/est/farma-metsatehnika/kallurkast-
metsaveokarule-farma-6-38/

Ise võtaks ka sellise kallurkasti võimalusega mudeli, isegi siis kui algul täit komplekti välja osta ei jõua. Kallurkasti toikade vahele saab ju hiljem juurde muretseda.
Teemaalgataja mures käiks kõik firmad läbi, mis kärusid müüvad. Oma silmaga saab siis ka reaalselt asjad üle vaadata.

09:58 04.02.2015
kaader
Re: T-40 le sobilik metsaveokäru
Võimsuses pole probleemi, aga T40 on liiga kerge (alla 3t). Sellepärast peab hästi läbi mõtlema, kuhu ronida tolle käruga ja palju peale panna. Samuti pole sidur ja olematud pidurid arvestatud sellise massiga.
Aga muidu kui hoolas olla, siis saaks toimetada küll.
10:25 04.02.2015
METSAVEOKÄRU (registreerimata)
Re: T-40 le sobilik metsaveokäru
12:50 04.02.2015
traktor m3 (registreerimata)
Re: T-40 le sobilik metsaveokäru
T-40 Am on tegelikult halb variant üldse metsatööks.Esiteks on kabiin nii kitsas et kuhu panna tõstuki hüdraulika juhtkangid. Mahub küll aga mugav seal ei ole mitte kuidagi tõstukit juhtida.
Teiseks on traktor väga kerge.haagis peaks olema selline et suruks raskusega traktori haakeraua peale.Traktoril on aga tavaliselt originaalis pikad haake aisad.Selle tulemusena on raskus liiga taga ja traktori esirattad tõusevad õhku suurema koormaga.Selle jaoks teeks mina uue haakekonksu lühikese rippsüsteemiga,et raskus haakimisel oleks tagateljele lähedal. Mtz 82 saab rippsüsteemi lühemaks teha veotööde jaoks!(aisad on 2osast ja saab ära võtta). T40 pole sellist .
Läbivuse kohta metsas-originaalrehvidega pole suurem asi. Olen sõitnud metsas käruga mis oli tavaline kolhoosi kaheteljeline.Sellel ei toetanud käru mass traktorile ja igalpool istusin kinni.Pärast võtsime üheteljelise see surus traktorile raskust juurde ja läbivus paranes.
.Hiljem töötasin Mtz 82 ga millel olid ees topelt ja taga K-700 rehvid.see ronis hästi.tõstuk oli traktori küljes mitte haagisel. Metsast tõmbas välja ikka korraliku lasti.
Jõudu ehitamisel.
12:52 04.02.2015
v6sa
Re: T-40 le sobilik metsaveokäru
Palmsi haagised on üsna tummised. T-40 neist lolli jõuga üle ei käi, kui just otse lõhkuma ei plaani hakata. Mis omakorda tähendab, et haagistel on kaalu. T40 järgi passib väikseim küll. Suurematega on ahvatlus ahnitsemiseks ilmne ja see lõpeb traktori purunemisega. Kui raud veel kestab, siis sidur kaua küll mitte.

Käru tasub haakida nii lähedale tagasillale, kui võimalik. Kindlasti mitte originaalveolattide otsas oleva haakeraua külge.

Country T30 on jälle teisest äärmusest: teeneljakümne jaoks õbluke. Aga mõistusega mehele hea riist - kerge ja sale.

Mind ennast huvitab see, kuhu kabiiniga teeneljakümnes jagur pannakse ja kuidas on võimalik sellest kuldnokapuurist tõstukit näha...

Kabiinita isendil seda muret muidugi pole.
21:26 05.02.2015
Siiiidiuss (registreerimata)
Re: T-40 le sobilik metsaveokäru
Mingi palms, farma või mingi muu 6 tonnine on ilmselt lagi 40 jaoks. Kui mass mis traktoril järel läheb raskemaks kui 2 traktori enda kaalu siis tekivad raskused isegi kõvema pinnase ja seda enam et treileri rattad ei lükka. Kuldnokapuurist välja ei näe ja kitsas on. Kui hakata tihu taga ajama ja suure kiirusega siis kabiin on nii aistav, et varsti on pea lõhki ja tuleb kiiver pähe panna. Metsatõstuki jagaja paneb sinna ära küll. Aga kabiini tagumine osa ja küljeaknad tuleb suuremad teha muidu ei näei välja! Kitsas on seal puuris igaljuhul.
09:25 10.02.2015
soovitaksin Country T3 või T5 (registreerimata)
Re: T-40 le sobilik metsaveokäru
Mina soovitaks Country T3 või T5 haagist koos tõstukiga. Mõistliku hinnaga ja väga kvaliteetne. Kõik tööd on saanud sellega ära teha ja võrreldes hinda Farmaga näiteks, siis sama võimeks Country on kindlasti odavam. Farma liialdab oma andmetega (panevad 6 tonnisele haagisele väiksema tõstuki) ja nii tekitavad piltliku hinnaeelise. Ennem ostmist uurisin põhjalikult tehnilisi andmeid.
09:54 15.02.2018
Just it (registreerimata)
Re: T-40 le sobilik metsaveokäru
Kui tahad tugevat ja vastupidavat tõstukit+käru siis osta Palms-i tõstuk.
Kavaliteedilt ja tasemelt pole Eestis teisi võrreldavaid.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.