Veoautod ja rasketehnika

Raskeveokimaks

habuallu
21:52 29.01.2016
Tere!

Sai omale alles soetatud Volvo kallur (detsembris). Kuna rehvid ei kannata ja akud ka nõrgad, siis mõtlesin, et lasen kuni suveni kuuri all seista...
Täna tuli meili peale kiri, et mul on raskeveokimaks tasumata. Oi, ma kirusin ennast- pidin ju veoka ajutisel registrist kustutama, kuid ilmselgelt mõtteks see vaid jäi.
Niisiis kustutasin ta täna alles ajutiselt registrist ja sellega seoses nüüd ka küsimus- kuna veokamaksu makstakse kord kvartalis, siis kas ma kuidagi väiksemaks ei saaks seda "kaubelda" mta-s, et maksaks vaid jaanuari eest ehk siis ainult selle kuu eest, mil mul kallur ekslikult registris seisis.. või läheb see 90eurose õppetunnina arvesse? Vähemalt jääb pikaks ajaks meelde...
Kas on ehk kellelgi kogemust sellise situatsiooniga või oskaks niisama oma tarkusest vastata?

Tänud!
juhiabi
21:57 29.01.2016
Irw :D, sa oled ju see sambla kõige ehedam musternäide "ettevõtjast", aga muidu eks helista emta´sse ja räägi oma raske olukord neile ära, nad suht abivalmid seal :). Võid ka nii teha, et lihtsalt eirad nende kirju
professor_sammaljalg
22:35 29.01.2016
ei ma küll nii laia rehaga ei riisuks. õige ettevõtja muretseb ikka sadula ning esimeseks küsimuseks on, et mis kujul kirjutada see avaldus, et veetakse ainult kergeid haakeid? ning seejärel sinist kronet haakima..
habuallu
22:37 29.01.2016
"sambla kõige ehedam musternäide "ettevõtjast"" - antud lause ilmselgelt teil mingi inside joke..? Minust läks see igatahes mööda.
Ettevõtjaga antud juhul tegemist ei ole. Veok soetatud eraisikule ning oma tarbeks. Vaja teha sellega oma maja ehitusel lihtlabast tööd- tuli soodsam (ning ka mugavam) omale kallur soetada. Eks näis, mis pärast saab, kui kõik valmis.

mta infotelefonil haigutati mulle niisama telefoni sisse ja öeldi, et "see on seaduses kirjas" ja vastus sellega piirneski. Iga argument või küsimus, mis edaspidi sai esitatud, päädis sama vastuse vene aksendiga uniselt neiult "selline on seadus". Ilmselgelt õigus, lootsin lihtsalt paremat lahendust endale. :)

Ei pea ennast araks meheks, kuid nii julge ma ka ei ole, et maksuametile võlgu jään. :D
toktor viktor
22:47 29.01.2016
mis põed, mine tee autost autorong
2+2 telge 12 000 – 14 999 0 0
15 000 – 22 999 0 0

lähed teed ark - is avalduse kuhu märgid haagise kaalu nii et jääks siia piiridesse JOKK
habuallu
22:57 29.01.2016
Mul 3 telge... 24tonni ja lehtvedrud..
vana masin, kuid nagu ma ütlesin, oma tarbeks ajab asja rohkem kui veel ära.
toktor viktor
23:03 29.01.2016
habuallu
23:29 29.01.2016
minule kehtib see rida, kus on märgitud 23 000 ja enam...
passis oli vist registrimass 24tonni midagi.
juhiabi
08:04 30.01.2016
Ole nüüd mees ja maksa see 90rubla ära, ma ei tea mis nipiga sa sellest soolost teed autorongi, mis ka teepeal eriüksuse kätte langedes pädeks koormat vedama.
Su kallur juba kaalub sama palju, kui on 2+1 telge autorongi null määraga registrimass :D
toktor viktor
09:08 30.01.2016
3+2 telge 12 000 – 35 999 0 0
35999- sinu 24000 = 11999 avaldusse märgid haagise 2 telge ja täismass natuke alla 11999 ja asi JOKK ja ükski eriüksuslane ei kobise midagi egas auto passi midagi juurde ei märgita, seda nippi kasutatud raskeveoki maksu algusaegadest peale. igal juhul ei anta seda raha eelarvest erakondade rahastamiseks, las ämmad veavad kilekottidega
juhiabi
10:46 30.01.2016
Maksuamet saab registriandmed tänapäeval maanteeameti registrist ja selle järgi saadavad ka sulle maksunõude. Kui su auto on seal 24 000 kilogrammine vedruvanker, siis maksuamet seda ka sellisena näeb sealt.
looder23
11:14 30.01.2016
see esimese kvartali 90 eurone rong on läinud. see tuleb ära maksta. nüüd peab minema autoomanik arki ja selle auto regisreerima autorongiks. kallurit sa võid registreerida autorongiks, veduk(sadul)auto sa pead registreerima rongiks. käibki nii nagu toktor viktor kirjutas. järgmise kvartali alguses saab maksuamet arkist uued andmed ja kui auto on registreeritud rongina siis nii ta seda näebki ja arvutab makse autorongi registri massi pealt. see kas sa liikluses seda haagist kasutad või mitte, ei ole enam kellegi asi. ja seaduses ei ole öeldud, et kui registreeritud autorongina siis pead nüüd nui neljaks sõitma haagis sabas.

aga registreering tuleb teha enne uue kvartali algust. kunagi väga lühikest aega sai seda registreerimist teha ka mnt kodulehel, aga praegu vist enam ei saa. mingi aasta tagasi veel ei saanud.

Muudetud 30.01.16 11:15

juhiabi
11:45 30.01.2016
Ok, pole soolot omanud, aga väga hea teema, siis sõidavad kõik meie teedel olevad soolod tõenäoliselt maksuvabalt, oleks maksuametil mida korrigeerida oma tabelites või registrisse kandmisel. Sadula eest maksad ka siis, kui sul ongi ainult nupp ja vead neid siniseid kronesid :).
looder23
15:30 30.01.2016
maksuameti põhjendus oli selline (sadulate registreerimine rongideks), et sadulaga ei saa ilma haagiseta kaupa vedada. soologa saab. seega kui tuttav maksis ennem kvartalis 70 euri tuuris raskeveoki maksu, siis maksuameti käsul registreerida sadulauto autorongiks, maksab tuttav nüüd kvartalis täpselt 0 eurot. maksuametil pöidlad püsti.

Muudetud 30.01.16 15:34

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

Foorumi reeglid

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

  • Foorumis on KEELATUD:
    • Ostu-, müügi- ja vahetuse kuulutuste edastamine
    • Otsene reklaam
    • Teadlikult ebaõige sisu avaldamine
    • Ropendamine, sõimamine, karjumine ehk läbivate suurte tähtedega kirjutamine
    • Kirjutamine rängalt eesti keele grammatikareegleid eirates
    • Teemast mööda rääkimine
    • Samas teemas erinevate nimede alt postitamine
    • Võõra inimese pärisnime all esinemine
    • Sõnumite ja teemade kordamine
  • Lubatud on teiste foorumi külastajate aitamine soovitades mõnda head firmat või töömeest. Lubatud on teema laiendamine. Liiga usinat ühe ja sama telefoninumbri/meili jagamist erinevates teemades võidakse lugeda reklaamiks ning kontaktandmed/postitused võidakse kustutada ja kasutaja blokeerida.
  • Teema pealkiri ei tohi olla umbmäärane: "mure", "probleem", "appi". Pealkirja lugedes peab saama aimu, millest antud teemas juttu tuleb. Teemade pealkirjades on keelatud korrata kirjamärke, näiteks: "palju on Calibra kütusekulu???????????".
  • Teema pealkirjas ei tohi laimata kaubamärki-firmat, näiteks: "petturid ASDF autopoes". Oma konkreetset kogemust mingi firma või kaubamärgi kohta saab väljendada kirjutatud sõnumis.
  • Küsimused, ettepanekud ja järelpärimised võib postitada "Vaba teema" foorumis asuva teema "Kaebused" alla.
  • Reeglitele mittevastavaid, mõttetuid ja foorumit risustavaid sõnumeid ja teemasid on administraatoritel õigus kustutada või sulgeda. Pidevalt mõttetu sisuga postitustega foorumit koormavaid kasutajaid on õigus moderaatoritel blokeerida.
  • auto24.ee-l on õigus foorumi reegleid muuta.

Vasta teatele

Pildid + lisa pilte