Sisene

TEEMA: UUE VOLVO ADBLUE SÜSTEEM JA TURVAVÖÖ.

16:24 20.01.2007
RPP
Uue Volvo AdBlue süsteem ja turvavöö.
Kas mõnel kodanikul Euro4 pilli ka juba käes on? Murelikuks teeb pisut see AdBlue süsteem Volvol. Ilmne ju on praegu, et seda ollust kuskil Eesti tanklatest saada ei ole ja ainus võimalus esindusest varu soetada. Lisaks tankimisele siis peab seda hakkama kuskil kanistrist sisse lodistama. Enda tulevasel FL sai vaid 30 liitrine AdBlue paak, seega 300 kütusepaagi mahuga tuleb seda ka täita peale iga teist tankimist. Müügimees jäi vastuse võlgu kas viimases hädas ilma AdBlue sõita võiks. On kellegil juba ehk kogemusi?
Kellele asi üllatusena tuleb siis saab pikemalt lugeda Volvo rohelisest üllitisest siit:
http://www.volvo.com/trucks/estonia-market/et-ee/aboutus/Env
ironment/euro4_euro5/


Kõikidel uutel Volvodel hakkab vist lahtise turvavöö korral mingi pinin lõugama kui kiirus üle kolmekümne. Kas selle vastu ka mingit rohtu leitud või aitab vaid turvavöö kinnitamine selja taha. Kui on kraanaga madel, mis suuremat jagu vaid linna sõitu teeb, siis võib see turvavöö näppimine küll tüütuks muutuda. Huvitav kas esinduses kompuutrist ei saaks seda maha võtta?
16:53 20.01.2007
pinin (registreerimata)
Re: Uue Volvo AdBlue süsteem ja turvavöö.
Kahju kui mõni mees tahab konstrukturitest targem olla.Ega see turvavöö pole naabritele mõeldud see vist ikka juhile.
17:12 20.01.2007
RPP
Re: Uue Volvo AdBlue süsteem ja turvavöö.
Sai ju kirjutatud, et tegu on jaotusautoga. Tahaks näha kas Sa ikka sudid seda turvavööd iga kilomeetrise jupi korral peale! Maantee sõit on teine asi "naabrimees".
17:16 20.01.2007
treilamees (registreerimata)
Re: Uue Volvo AdBlue süsteem ja turvavöö.
endal man ja seda mögina süsteemi pole.see tankimine on ainult pool õnnetust,sest see mögin(AdBlue)ei pidavat külma kannatama.-10ga pidi saama noaga lõigata.
turvavöö koha pealt niipalju,et kui sul on elukindlustus ning juhtub õnnetus ja sul on turvavöö kinnitamata,siis võid hüvitisest suu puhtaks pühkida.
edu
17:58 20.01.2007
Oskar (registreerimata)
Re: Uue Volvo AdBlue süsteem ja turvavöö.
AdBlue ei külmu kuna adblue paagis on soojendu,ja ilma selle sodita saab kah sõita midagi ei juhtu.Eestis vaevalt keegi kontrollima hakkab kas sul on seda paagis või mitte.Ja eestis müüakse kah seda sodi.
18:51 20.01.2007
bbb (registreerimata)
Re: Uue Volvo AdBlue süsteem ja turvavöö.
Ostke Scania ja mingit blue-jama pole!!
19:17 20.01.2007
RPP
Re: Uue Volvo AdBlue süsteem ja turvavöö.
TO: treilamees.

Turvavöö jutt on üldises plaanis asjalik tähelepanek kuid veoautode juhtide korral lähevad sellised kindlustuslepingud pisut seadusega vastuollu. Mida ütleb Liikluseeskiri:

6. peatükk
JUHI ÜLDKOHUSTUSED
§69. Turvavöö ei pea olema kinnitatud:
1) juhil ja sõitjal jääteel sõites;
2) sõitjal, kes on sellises haigusseisundis, mis turvavöö kinnitamist ei võimalda;
3) juhil või sõitjal, kellel tööülesande täitmine on seotud peatustega, mille vahemaa ei ületa 100 m;
4) asulasõidul taksojuhil ja takso tagaistmel sõitjal ning ka sõiduõpetajal õppesõidu ajal.

Läbi tasub hoolikalt lugeda kolmas punkt.

Kui ei eksi 13. peatükk PEATUMINE JA PARKIMINE nõute vastu siis on 100m muretut turvavööta sõitu. Ma ei taha küll kedagi seaduse rikkumisele mahitada, kuid siin on väike eelis kutselistel juhtidel, sest sisuliselt ei saa keegi tõestada, et masin ei olnud linna möllus ja tööülesande täitmisel enne 100m peatatud.

Muide treilamehe TGA on veel EURO3 ja muret ei ole. Minu praegune TGL tuli enam-vähem samal ajal. Veame isegi sisuliselt sama kaupa vahe vaid selles, et mina sudin väiksemad vidinad peale kraanaga. Uued MAN saavad EURO4 kätte katiga ja mille vahetamine pole mitte odav lõbu.
Ma ei mäleta kas teie firma masinad on vilkudega hooldussõidukid siis saaks seda turvavöö asja enam väänata.

Muudetud 20.1.07 21:45

19:57 20.01.2007
looder (registreerimata)
Re: Uue Volvo AdBlue süsteem ja turvavöö.
siiski küsimus selle AdBlue kohta. oskab keegi rääkida,kust seda möga üldse osta saab ja kas sellega peab jooksma kanistritega või saab mõnest tanklast tankurist. olen kuulnud,et mingid statoili tanklad müüvad seda, aga mitte kõik, kuid millised? endalgi tulemas uus FH ja seal see vajalik. ehk oskab keegi kommenteerida selle liitri hinda.
10:40 21.01.2007
treilamees
Re: Uue Volvo AdBlue süsteem ja turvavöö.
to RPP:rõõm kuulda,et ka konkurentidel läheb hästi ja nad ostavad uut tehnikat juurde.
selle AdBlue ja EURO3;4;5 teemaga panin puusse,toetudes ühele lektorile kelle loengut kuulasin.peab vist kooliraha tagasi küsima.
meil ei ole hooldussõidukid.
edu.
11:12 22.01.2007
swenska (registreerimata)
Re: Uue Volvo AdBlue süsteem ja turvavöö.
Teema algatajale:1.kas unustasid LE-st lugeda,et turvavöö kinnitamine on kohustuslik.Huvitav,et tsiteerid ainult neid punkte,mis sulle sobivad?
2.kui saad uue auto,siis kaasneb sellega ilmselt tahhograaf.Kas arvad tõesti,et Sinu omal selline,millega ei kannata kontrollijal selgeks teha,kui pika maa oled enne peatamist maha sõitnud???
3.AdBlue kohta küsi ikkagi esindusest täpselt järgi.Kasvõi selle pärast,et hiljem garantiiajal endale sekeldusi ja rahalist põõna mitte külge saada(soovit.paberkandjal ja eestikeelne lugulaul)
Edu uue tehnika omandamisel!
15:12 22.01.2007
V juht (registreerimata)
Re: Uue Volvo AdBlue süsteem ja turvavöö.
Pinisema ei hakka midagi,punane sümbol põleb vöö puhul.Adblue lõppemist hoiatab pikalt,kui läbi,siis jälle hoiatab,lõpuks pead esindusse veakoodi maha võtma minema.
22:55 22.01.2007
RPP
Re: Uue Volvo AdBlue süsteem ja turvavöö.
To:swenska

Ma arvan, et kellegile ei tule üllatuseks turvavöö kinnitamise kohustus, et ma peaks neid punkte üle kirjutama. Tähelepanu sai juhitud punktidele mis vähegi annaks julgust vaielda seadusesilmaga kui ta näiteks juhile 500m lõigu läbimisel (keskmise kiirusega 30km/h) ninna kargab lahtise turvavöö pärast. Sellist asja on ette tulnud. Auto kaks nädalat vana, koorem korralikult rihmade alla, kettad korras. Millegist muust ei olnud kinni hakata kui turvavööst ja seda selle tõttu, et ma julgesin küsida kus nad siis olid kui hetk tagasi rull napilt oleks pensionäri vöötrajal alla ajanud.
Ma arvan, et tahhograafi alla mõtled tööinimeste keeles ikka meerikut.Loomulikult vahet ei ole. Kahtlen kuidas saab meie töö juures meetreid välja lugeda ketta pealt. Märksõnadeks linnasõit, 500m, kiirus 20km/h-40km/h jne. Tänan asjaliku viite eest, kuid piisavalt autojuhi staazi, et sõidumeerik pole üllatuseks. Hätta jääks digitaalsetega, sest viimane masin tuli napilt enne nende kohustust. Kaardi pealt vist annab meetrid ka üle lugeda.
11:10 23.01.2007
jrgn (registreerimata)
Re: Uue Volvo AdBlue süsteem ja turvavöö.
Selle AdBlue-ga on sedasi, et suuremates Statoili tanklates on teist müügil küll. Ise olen näinud Narvas, Mustvees, Jõhvis, ilmselt ka teistes on olemas. Hinnaks oli, kui õieti mäletan ligi 15 eek/liiter. Oli vist 10 liitristes kanistrites.
See on nüüd selline kuulujutu tasemel asi, aga osavad poola veokijuhid olla kindlaks teinud, et selle kusihappe lahuse asemel võivat südamerahuga paaki vett valada. Auto ei kontrolli, mida ta sinna pihustab, peaasi, et mingi mittepõlev vedelik paagis oleks.... Aga veelkord, tegu on ühes autoajakirjas avaldatud kuulujutuga
16:20 23.01.2007
swenska (registreerimata)
Re: Uue Volvo AdBlue süsteem ja turvavöö.
Tööinimesed sõimavad riistapuud lihtsalt tahhoks.Sõidumeerikust küll juhtidega juttu pole olnud:see rohkem lipsuga meeste kõnepruuk.Ka nn.keskmisele põlvkonnale,kus paberkettaid kasutatakse,annab esipaneelist kork ära võtta ja läpakas järgi ühendada.Seal pole vaja ketta peal järge ajada.
19:32 23.01.2007
Neeme (registreerimata)
Re: Uue Volvo AdBlue süsteem ja turvavöö.
Sinna vett kohe kindlasti valada ei tohi,parem sõida ilma ja midagi ei juhtu.Ja inimesed kes te asjast *****gi ei tea palun ärge kirjutage.
20:24 23.01.2007
treilamees (registreerimata)
Re: Uue Volvo AdBlue süsteem ja turvavöö.
kas Neeme seletab ära ka miks vett panna ei tohi? kui jah,siis seletan mina miks ma seda küsin.
20:27 23.01.2007
t (registreerimata)
Re: Uue Volvo AdBlue süsteem ja turvavöö.
mõttetult topivad mingeid kuradi AdBluesid sinna.no mis mõttega.olgu lihtsalt Volvo.tekitab veel mõnele "targale" küsimuse...........
16:36 09.08.2018
R (registreerimata)
Re: Uue Volvo AdBlue süsteem ja turvavöö.
Kas paagikyljes ei ole mitte adblue kvaliteedi andur, seega kui sinna vett valada saab aru et happesisaldus vedelikus ei ole õige ja lõpetab doseerinise seega ei tasu igast poolakate juttu uskuda et vett võib panna... keerate pihusti ja pumba nahka..:)
19:21 09.08.2018
looder23
Re: Uue Volvo AdBlue süsteem ja turvavöö.
Eks eluke on edasi veerenud ja süsteemi (teadlikumaks) muutunud. Autod küll kirju ette visanud, et adblue kvaliteet halb. Tean meest, kes valas esimesele euro 5 dafile adblue paaki vett. Sõitis ja mitte midagi ei juhtunud. Üks spetsialist pani adblue paaki ka diislit. Õnneks jääb diisel pinnale hulpima ning pumpa ei jõudnud. Tankimist ava magnetil oleva sõela ummistab/söövitab küll ruttu ära. Aitas paagi läbipesu. Praegu toimib.
00:31 13.08.2018
to looder23 (registreerimata)
Re: Uue Volvo AdBlue süsteem ja turvavöö.
Kui juhile palka ei jõua maksta, siis satub igasugu imemehi tööle.
07:10 13.08.2018
............... (registreerimata)
Re: Uue Volvo AdBlue süsteem ja turvavöö.
Vett Adblue asemel ? Tase omaette, Adblue on kusihape mida pihustatakse väljalaskesse, et neutraliseerida tahmasisaldust (keskkonnanõuded) Süsteemi rikkel või otsa saamisel kaob 40% auto võimusest ehk läheb avariireziimi. Reaalsus on see, et meie konnatiigis on enamustel blokid vahele visatud(või paagis olevale temp. anduritele takistid vahele(petab aju ära et väljas on -20 ja adblue külmunud, süsteem aga töötab ilma jõu kaota edasi) ja süsteem mängust välja jäetud kuna liiga palju jamasi ja rikkeid on sellega.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.