Veoautod ja rasketehnika

Rekkameeste---- elu ja olu reisidel.

R480
15:02 12.09.2008
Vs: Kuule, ega väga vahet ei ole. R-ga on kindlasti sõitmine mugavam, aga Man ka väga alla ei jää. Manis on elamine natuke suurem, seega elamise poolest on parem Man. Aga head autod mõlemad.
algajadd
22:27 02.10.2008
kysiks siinkohal ära kohe oma põhi mure kysimuse: et kuidas te seal laias ilmas need kohad yles leiate, kuhu läheb laadung w kust peale tuleb?
on teil navid või mingid muud lahendused..
ise ka siin kuu ringi vaadanud ja mõte on rekka peale asuda, load ja asjad olemas, w oleks õigen enne eestis kätt harjutada?
speedfest
10:37 03.10.2008
pool meetrit kaarte virnas, mis tänapäeval enam eriti mugav ei ole, aga nuh kui sa veel nii algaja oled siis loksutas siin eestis, edu
TO EELMINE
12:11 03.10.2008
kas sa juba oled tööl euroopas.
Maits89
21:29 03.10.2008
Tervist ja Jõudu kõikidele Rekkameestele. Mul selline küsimus, et kes oleks huvitatud reisikaaslasest mingile pikamaaotsale, sest endal on huvi selle ameti vastu ja peale sõjaväge tahaks asjaga tõsisemalt tegelema hakata, kuid ennem võiks asjast vähe aimu saada. Kui keegi on huvitatud, siis email on [email protected]. Kuid muidu nael kummi.
Põrgupõhja Jürka
20:57 04.10.2008
Vabandame, aga rekkamehe nimi täitsa solvab. kogemused...esimest korda Rootsi laevale minnnes küsivad ainult EESTI REKKAMEHED, " kui sa midagi ei tea, miks sa siis siia tulid? " , pöördudes kilude või kuueste poole ,seletavad kõik asjalikult ära. Laeval olles oligi üks selline juhus ,kuna tulin Hispaaniast jäid millegi pärast REKKAMEHED kuidagi vaikseks.
Alati kaugsõiduautojuht! Põrgupõhja JÜRKA.
to Jürka
01:56 05.10.2008
Tuttav kogemus . Aga oli aeg,kui tuli "rekkamees" zambrowisse ja küsis teed lõuna PL suunal,paljudel oli tuju huvitav...
castor
18:15 20.10.2008
ok mul kah puhkus, ja mõtlesin kah elumärki anda.Aga nyyd tahan kodus mõnda korralikku seiklust kogeda
Castorile
15:32 22.10.2008
kas hoiad rootsi lippu ikka körgel, ja kuidas meeletu seiklus algas ja möödus. RÖÖVEL OLEN.
looder23
15:41 22.10.2008
on ka siis üks juhtum pajatada rootsimaalt.
põhapäeva hommikul sai siis regali pealt maha veeretud ja suund lõuna poole võetud. veereme siis koos kolleegiga, tema eespool ja mina järel, stockholm juba hakkab seljataha jääma. kiiruseks nii 85 km/h. mingi aeg peeglist näen, et tuleb vasakpoolsest reast volvo 90XC, kiirus paar km/h suurem kui mul. jõudis siis kõrvale. noh, viskasin siis pilgu korraks kõrvale autosse ja siis vaatasin uuesti ette. enne kui pilk jõudis teele, mõtlesin, et mida kuradit, miski oli valesti. vaatasin uuesti ja jap, oligi miski valesti. rooli taga istus mees, lamaskledes, püksiauk lahti, must mast püsti ja muudkui lasi käega üles-alla. sujuvalt. järgmisel hetkel oli ta must juba möödas. ütlesin siis lällaris kolleegile, et kuule, kohe jõuab sulle must vovlo dziip kõrvale, et kas ma nägin ikka õieti, et roolis must mees ja taob pihku. noh, siis kui dziip talle kõrvale jõudis, siis kolleeg, ohkas, ja ütles, et on ikka pervosid olemas.
üks autojuht ütles, et tal oli suvel selline juhus, et tiksus rootsis E4-a pidi sadama poole, kui mööda sõitis sõidukas kus sees 2 tibi ja kõrvalistuja tõmbas särgi üles ja näitas rindu. ütles, et kurat, sõida või kraavi.

nii, et kirju on see maailm.
R480
21:14 23.10.2008
Mul oli suvel Saksamaal A2 baanil juhus, kus sõitsin rahulikukult põhjagaasiga. Järsku tuleb minu kõrvale noori tibisi täis auto(oli vist neid 4). Neist 2 hakkasid oma kehakumerusi jms näitama.

Muudetud 23.10.08 21:16

castor
00:41 24.10.2008
mulle näidati korra väikeauto aknast ****, kohvikruusiga tahtsin visata, a see oli frances. a selline seiklus rikub juba tuju, mõtted lähevad selle peale, kuhu me oma ühiskonnaga jõudnud oleme. aus töömees on mittekeegi, aga need va lillad on igal pool meedias esirinnas. ok jõudu mehed, ja rootsi lipp on ikka kõrgel, sest praegu vahet pole, mis tööd teha, majandus langeb kõikjal. Röövlile aga edu rännuteedel
castor
00:43 24.10.2008
R 480, a tibid võiks ju ennast rohkemgi näidata. siis oleks elu ilusam ok edu sullegi.
R480
07:17 24.10.2008
Eks ta oli ilus vaadata jah vahelduseks igavale kiirteele. Võiks teinekordki :)
eks jah.
22:36 03.11.2008
et siis seda sexi teemat näeb ikka pidevalt kui staus seisad, väikse juhid unustavad et, neid körgelt vaadatakse ja siis ikka tegeletakse köigiga millega annab tegeleda ka suu-sexiga. edu köigile.
544MDP1
02:06 09.11.2008
etkvl autobaas 1977.sain c kat load kätte.kolonnikas andis mulle kätte lumelabida ja näitas orjenteeruva suuna,kust oma uut autot otsida.selleks osutus gaz 51 omas mahlas.peale remonti sain autoga sõita pea pool aastat ,siis läks kappi.tagasi saades sama auto kanti 2 nädala pärast maha. läbisõi 420km
roheline kollanokk
08:26 09.11.2008
tere,
kes teab siis vastaku.
Millistest tankla kettidest otsida dussi Lätis, Leedus, Soomes ja Rootsis?
Teadmiseks Eestis siis Olerexi taklad on väga head kohad selle koha pealt.
Viljandis, Pärnus, Tartus, Valgas... igas pool on duss olemas ja ei pea sea moodi sõitma.... hind 25 eek
Kuidas küsitud piirkondades on, et mul oleks lihtsam otsida??
Tänan ette ära asjalikke vastajaid.
eluke veereb.
17:44 18.11.2008
eluke siis vaikselt veereb,olen konnas ja sisevedudel. haakeid ikka saksast vötan. millal siis ametivennad jöulupuhkusele söidavad. mulle anti teada et, kuskil 10.dets.paikku. millal siis teie kimate esti poole. tervitan köiki autojuhte, ning edu köigile. mina ENN.
R480
10:47 20.11.2008
Siin Eestis on vahepeal lumi isegi maha tulnud. Alles esmaspäeval olin Itaalias, kus oli 18c sooja. Alates Leedust hakkas juba lumemoodi asja tulema ja Eestis juba päris talv :) Arvata on, et lumi kaua püsima ei jää. Aga ilus on ikka see talvine loodus.
Nüüd pühapäev jälle tööle.
Edu teile!
juhtub ikka
18:46 26.11.2008
Kurat poolas oli eelmine nädal nii libe, nagu kelguga läks kraavipoole.
Kohalik Lowiczi gäng tõmbas oma traktoritega mu välja. Autol pole absull midagi viga, esirattad olid natu kraavis ainult.
eelmisele
23:04 26.11.2008
sina olidki see eesti mees oma oceani volvoga Lochowi juures?
laupäeval seal oli üks esiratastega ääre sisse vajunud ja üks ursus ja john deere traktorid ja üks jeep kangutasid välja sind ma veel pidasin kinni ja tulin ka suga juttu puhuma

margus olen valge stralise ja külmaga ,läksin itaalia poole
meelis07
23:48 26.11.2008
krt oli jah libe,ma hakkasin reedel erfurtist tulema ja juba peale görlitzit läx asi jamaks,mida kilomeeter eesti poole seda hullemaks asi läks,tipp oli see kui pühap hommikul kaunasest alustasin siis oli puhta pees see maantee sai sõita 50-70 km h. Krt ja kui jõudsin läti valka siis oli korras,olin risti mäe peal ja ootasin 1,5h tirijat,sain siis eesti ära ja mingine 5 km ennem rõngut oli tee nii täis tuisanud et jäin kinni ikka korralikult,ei aidanud ketid ega mitte *****gi. juhuslikult sõitis mööda veoka puksiir kes läks lätti eesti rekat kraavist välja tirima,see üritas mind lumest kätte saada aga tiris hoopis enda kraavi ära,polnud midagi ootasime siis uut puksiiri et puksiir kraavist kätte saada ja siis ennast ka,lõpp tulemus oli 4,5h sis saime liikuma kuni rõnguni seal oli reka mäe peal ees ja mööda ei mahtunud,tuli jälle oodata. Lõpp tulema oli see et valgast tartusse 11,5 h
eelmisele
08:54 27.11.2008
Eelmine on ikka päris kõva REKAMEES. vuhh, kui vastikud sõnad on rekka ja reka. Kasutagem ikka õieti. Eestis on veoautod, veokid,veokad jms. Rekkamehed olla tahate, minge Soome.
juhtub ikka aka Rennu
16:23 27.11.2008
Jaah , oli küll nii.
Lochowis oli see äksident jah , mitte Lowiczis.
Sain külast välja, hakkasin kiirendama ja võttis vibama ja nii ta käest ära läkski. koorem ka kerge(2.5t porolooni). Hüppasin autost välja, vaatasin kuda olukord on, ja juba üks vanem ford pidas kinni, kust noored jüngrid välja hüppasid. vaatasid olukorra üle, ja läksid külla Traktoreid tooma. mul kästi oodata niikaua. Noh, tulid tagasi, hakkasime traktorite ja jeepi vintsiga välja venitama, ja oligi käes. Andsin kuttidele oma viimased 100zlotti ja 40 euri ära. Olid väga õnnelikud.
Ühesõnaga õnnelik õnnetus.
margus valge stralisega
21:32 27.11.2008
no kurat , kui mees erfurdist tuli siis ta ei saa mitte kuidagi nn "rekkamees" ehk soome vedaja olla!!!!
LAKSUS.1.
14:29 28.11.2008
Mehed, jätame selle teema välja vihastest kommidest. Oleks eriti nöme kui moderaator suleb teema, kuna möni vend ajab ilget ,ülbet jama. Kellel närvid läbi siis arst kirjutab rahusteid. Mina ise niipalju roolinud et, te ei ole selliseid km uneski näinud. Siit PALVE,ärme muutu nömedaks. Oma viha pole vaja kellegi peal välja valada, kui ise oled hale kuju ja autot ei suuda roolida. EDU KÕIGILE.
R480
14:04 03.12.2008
Nii, nüüd kodus. Laupäev lähen aasta viimasele reisile. Tööle oli ikka jube minna eelmine pühapäev. Paljud autod olid kraavis. endalgi oli tegemist et masinat rajal hoida.
kasekas14
15:34 03.12.2008
R480- kus maile siis purjetad ?
R480
16:42 03.12.2008
Arvatavasti Prantsusmaale.
varsti pühad.
09:36 12.12.2008
Tulen kah, viimast reisi marocost külmaga,koormaks mandariinid. Varsti pidud tulekul ja puhkus kulub ära. Pole siin Andrese tegemistest kuulnud.Kas ta ikka toimetab. Soovin, head vana aasta löppu köigile.........Mina AIN.
R480
06:50 19.12.2008
Jõudsin tund tagasi koju. Esmaspäev koorem maha anda ja siis uuel aastal uue hooga!
polnud huvitav
00:42 20.12.2008
jah, lugesin ka seda foorumit aga polnud siin huvitavat midagi.Oleks ikka tahtnud rohkem seiklusi lugeda mis reisil juhtund või mis seigu ise tekitand,siin ainult kirjutatakse et olen siin või käisin seal riigis,riigi nimesi teab ju igaüks.Ja üks hea soovitus teile ,et tln-tartu maanteel sõitke ikka sama kiiresti kui poola külades,mitte ärge unelege siin!kena jõuluaega teile!
finWest
15:08 22.12.2008
tere ja häid pühi kõigile!
leidsin jälle aega, et siia kirjutada.
praegune olukord on enam-vähem kontrolli all. tuleb ise hakkaja olla, siis kuidagi saab oma autoga ka hakkama. maksud makstud,uus jooks rehve ka ostetud autole. palga saan ka kätte - mida veel tahta?
käisin põhja-soomes see ring, väga vinge oli. Andsin koorma maha täna tartus. nüüd saab uue aastani puhata, aga 29dal võtan uue koorma ikkagi peale ja siis 2. jaanuari õhtal nähtavasti saksa. EDU!!

ANDRES

Muudetud 22.12.08 15:09

laksus1.
11:38 24.12.2008
SOOVIN KÖIKIDELE AUTOJUHTIDELE----HÄID JÖULE JA HEAD UUT AASTAT.
R480
14:34 29.12.2008
Keegi läheb ennem jõule veel välja ka? Ise keeldusin, kuna öeldi et kindlat kodukoormat pole veel

Muudetud 29.12.08 14:36

R480
17:46 29.12.2008
Vabandust, mõtted olid mujal. Tegelikult mõtlesin aastavahetust jõulude asemel.
sadulamees
23:43 29.12.2008
eks neid pühade aja koormaid ikka on, paljudele aetakse neid peale ja veohind sellisel koormal pidi ikka 3 korda rohkem olema aga kes see tahab autos uut aastat vastu võtta
nahk 1
12:07 02.01.2009
kas ikka mõtet igasugu jama kah kribada,ei tea mis ajast ekspordi hind 3x kõrgem aasta lõpus.healjuhul mõni tonn kui sedagi.oleks vahe 3x istuksite kõik väljas nagu 5 kopkat või tuleksite tühjalt kodu-kuna minek nii rammus
finWest
13:18 10.01.2009
Praegu oleks tegelt päris *****s bisness mul , kui küttehind kõrge oleks. praegu tuleb suhteliselt ots-otsaga koos , ~5tuhhi jääb hea kuuga üle kah .
Ju paistab mis saab, järsku annan magnumi tagasi ja ostan vähe odavama auto .
Igatahes eile õhtul jõudsin ungarist , esmaspäeval annan koorma maha ja siis ei teagi mis edasi teen . Käru läheb igatahes remonti kuna Poolas sõitis üks vito buss tagant sisse ja põrkeraud on nii kõver kui vähegi olla saab + vasakpoolsed tuled ka ei tööta, va suunatuli.

EDU !
raske aeg alles paistab kaugel
14:36 10.01.2009
odav kütus on sellele sektorile kahjuks tulnud, sest see pikendab ainult agooniat. nüüd saavad nõrgemad jällegi hingetõmbeaega. kalli kütuse korral oleksid protsessid kiiremad, st normaalsed veohinnad saabuksid varem, kuid paljud firmad oleksid ka varem oma tegevuse lõpetanud, mis oleks samas nende firmade omanikele olnud odavam lahendus.
mahud langevad lähima poole aasta jooksul veel kümnetes protsentides. importijad ei julge enam laoseisu tekitada ja tükk aega kulub vana laoseisu tühjaks müümisele ehk põhimõtteliselt pole midagi eestisse vedada. eksport hakkab alles kukkuma, sest tööstus koondab ja vähendab tootmist. kohalikele vedudele tulevad lätlased, leedukad ja muud vennad, kes on hea meelega valmis 5...6 tuhande krooni eest (ja seda mustalt) tööd tegema.
nõus eelnevaga
18:03 10.01.2009
praegu pole elul midagi viga, kuigi tööd on vähe ja hinnad on all. jääb vähemalt nulli. kui vaadata usas ja mujal euroopas toimuvat, siis ei taha mõelda sellele, mis 6 kuu pärast siin toimub. veohinnad on arvatavasti mingi 20% odavamad ja tööd poole vähem. vot siis võib öelda, et raske aeg on käes.
need kes on suutnud eelmisel aastal autod maha müüa, on täna tõsiselt õnnelikud.
LAKSUS.1.
15:24 12.01.2009
Oleks palve köikidele postitajatele. Püüame teemast kinni pidada,muidu muutub ka see vestlus ,laadaks,kus köik räägivad köigest. Löpuks igasugu puder-kapsad koos. Seniks edu.
HUVITAV-HUVITAV
12:03 25.01.2009
Kuhu on kadunud rekkajuhid-kirjamehed. Huvitav lugeda mis,kus toimub ning jumal tänatud,et see teema on jamadest puutumata. Edu.
puukingadega poolakas
13:00 25.01.2009
Poolamaal siis sõidan ma ühe Leedu treileri järel,rääkisin ise telefoniga ja äkki vaatan treila pidurdab järsult.Ja siis lõi ülevalt hirmsa tomu üles,sädemed mingit ***** lendab õhus.
See segane sõitis ennast silla alla kinni :D
Pärast siis rääkis,et esimene reis tal üldse veokaga.
R480
15:48 25.01.2009
Pole jah siia ammu midagi kirjutanud. Varsti hakkan liikuma Poola poole. Viimasel ajal pole aega väga internetis passida. Nüüd eelmine ring Saksamaal sain 5 päeva tühja passida, kuna polnud kodukoormat. Poolas kodu tulles kiirteel tegi auto vedava silla vasaku poole väliskumm pauku. Lammutas porikaitsmed, tuled jne ära, jama kui palju.
Aga ohutuid kilomeetreid teile!

Muudetud 25.01.09 15:49

laiskloom sid
19:21 30.01.2009
nüüd on ka www.v8power.ee tehtud ka selline rubriik kus kus saab oma reisi muljed avaldada ja olles selle foorumiga seal tutvunud siis tundub et seal kord majas ja keegi ei hakka seal sõimlema egas midagi ja pildi materjal seal ka tasemel.soovitan kõigile soojalt selle kogukonnaga liituda
pole huvitavat
08:57 31.01.2009
mingi kasekas ja pudulojus postitavad üksteise vöidu ja mina küll midagi huvitavat ei leidnud. eks ikka ühele meeldib tütar teisele ema. edu .
.:I:.
14:32 31.01.2009
jah see v8 foorum on nii ja naa.esiteks on seal vähemalt 30 % postitustest täiesti mõttetud umbes et jah on küll nii jne jne.struktuur on ka veidi mäda et pole eriti asjalikke teemasid.pildid on enam vähem jah...aga noh asi läheb alles käima kes vähegi viitsib ja jagab asja võiks ju liituda...
LAKSUS.1.
20:08 31.01.2009
SAMMALJALALE !!! Arvan,et sa võiksid ka mõne oma seikluse siia kirja panna. Usun ,et oleks huvitav lugeda, mis kus toimus?
TÄNUD MODEDELE.
16:37 04.02.2009
Siis tänud modedele, kes eelmised rämps- postitused, siit luuaga minema pühkisid. Ja edu Teile Teie töös, korra hoidmisel foorumis !!!!!
kus kirjutajad on.
13:51 12.02.2009
Miks keegi ei kirjuta oma elust ja olust reisidel. Tunnen väga huvi selle töö vastu.Eurooopat pole veel sõitnud. Loen alati huviga köikki postitusi. Kas meestel tööd nii palju, et pole aega teemat arendada. Edu rekkameestele!!!
kirjutajad on masenduses
14:32 12.02.2009
liising on meestel arvutid käest võtnud, sest pole tööd, pole palka, mille eest arvutiliisingut maksta
finWest
15:45 12.02.2009
Päris nii hull ka asi pole .
Eks midagi ole vedada ikka, aga vähem ja oluliselt väiksema hinna eest , mis eelmine aasta samal ajal.

Ma enam Magnumi mees pole - õnnestus ühe Tartu firmaga väike vahetus teha - Ostsin nende firma 2003aasta Scania ära ja nemad ostsid minu Magnumi.
Praegu sõidan põhiliselt Poola-Saksa otsasi, enam-vähem iga nädalavahetus saan kodus pere juures ollla .
Minu meelest on veokaid ikka oluliselt euroopas vähenenud kui 2008aastal...

igatahes olge ikka tublid ja elame selle raske aja üle,praegu Poolas Bialystocki mäe peal ja tulen Krakovist plast torudega.

Edu!
R480
21:47 12.02.2009
Tööga on asi ikka väga kasinaks jäänud. Sain Saksas 8 päeva oodata koormat. Ja Poola, Leedu teed on Eesti autodest tõesti väga tühjad. Vb tõesti hakkama mõtlema ametivahetuse peale. Aga samas, rooli keeramine nii südame lähedane juba.
Vaatab mis elu toob. Edu kõigile autojuhtidele!
Heiki Port2000-ndest
RM
22:45 12.02.2009
Autod seinaäärde ja juhid koju! Odavaim variant.
professor sammaljalg
05:55 13.02.2009
kuidas see nüüd käiski, kuis üks mees siin jubedalt kiitles et küll sai tegija twingo ostetud omale, loll on see, kes kalli raha eest mingi scanni või volvokäraka ostab...
finWest
11:34 13.02.2009
Ma kah loll Magnumi müüdud sain ja Scania 124 ostsin?

ma hetkel Kediniais, tegin paar võileiba ja kohvi ja 15min pärast kodu hakkan tulema Ehk jouab veel Pärnus maha anda täna

Edu
,

Muudetud 13.02.09 11:35

sadulamees
00:54 14.02.2009
Praegusel ajal enamus autojuhte kes kus passib ikka päris mitu päeva ning ootab tagasikoormat ja siis imestatakse et miks küttekulu suur on, krt selline siiber on passimisest juba, huvitav lugu on see et laevafirmad pileti hinda alla ei lase kuigi küttehind langes
Edu kõigile ja lootes paremale elule !
arr
01:02 15.02.2009
sadulamees-sa võta kätte ja helista laevafirmadesse,löö lärmi.äkki nad tõprad ei teagi veel et küte kukkus ja niisama kiusavad sind.tule taevas appi,mis ülekohus-ootad koormat kord 5,kord 8 päeva-ikka samad hinnad.äkki haagi kohus aitab?
laksus.1.
18:44 26.02.2009
Ikka uus palve ,et siin teemas mitte muutuda labaseks ning konflikte ei soovi keegi lugeda. Ainult teemast, kui on mida kirjutada.
maanteeabi.ee
15:08 04.03.2009
Tervist.
Umbes kuu tagasi tulin tartust tallinnapoole uks avariiline auto peal.
Olin umbes mäo kandis kui tuli telefoni kone et mäost tallinna poole auto kraavis mina siis kusin kas olete koik elus ja nemad kostavad et koik korras ja oleks vaja ainult teepeale tagasi sikutada.
Jouan siis sinna ja tee nii libe et mine või käpuli selle autoni. Saan siis oma vinsi lahtikeritud ja auto välja sikutatud ja olles ise veendunud et kõik ok tuleb autojuht umbes 50aastane härra ja küsib mult? Vabandage härra millise kiirusega ma peaks edasi sõitma? ja peale küsimuse lõppu oli vana plaksti selja peal hing kinni. Tirisin ta siis püsti ja mõtlesin mida talle kosta?
Soovitasin tal edasi sõita sellise kiirusega et me enne tallinnat ei peaks kohtuma. Ja nii ta siis kulges tallinnapoole 20kmh.
Hea et ise terve ja auto ka. Ma veel lisasin talle et mine koju ja tee väike konn

Muudetud 05.03.09 16:34

ka autojuht
18:09 05.03.2009
vot ZIL oli auto, sõbraga koos moskvas käiku meenutame veel tänaseni. Kes sel ajal ei sõitnud on paljust ilma jäänud. ja ärge küsige et kuda seal magasime, siis polnud vaja kabiinis magada.
ka autojuht
18:16 05.03.2009
R480 poiss ikka päris nooreohtu. No ei ola Man-i olemas on M.A.N. Vanem, M.A.N.-i saksajuht vihastab sellise vea peale. autode teetunnetustel ikka suur vahe, M.A.N. väristab su õhtuks surnuks, ja scania loobib surnuks- kui muidugi pole kuue padjaga scann.
LIHTSALT NORM JUHT
03:26 06.03.2009
sõida oma kuue padjaga sinna... pole kohta kus ei rapuks kasvõi kaheksa padjaga, kui vaja sõita sõidad seal kus vaja ja nii palju kui vaja praeguse majanduslanguse juures ja millega iganes ARVAN JA MITTE VALESTI
ka autojuht
20:36 06.03.2009
LIHTSALT NORM JUHT, loe ikka millest jutt. keegi küsis nende automarkide vahet noorelt juhilt, jne. mina avaldasin oma arvamust.
mina isklikult eestist igasse ilmakaarde sõitnud, idasuund meeldib enim. seal saad ennast ka nii mõnigikord proovile panna. alustasin ZIL-iga moskva, KAMZA-ga mitmekümneid kordi üle uuralite käidud, ja VOLVOga veel rohkem.
kui veel automarkide võrdlusest, siis mina eelistan VOLVOt. viimased F-d olid hästi ausad autod. pean silmas siin *****ga teetunnetusest. keegi mainis siin erfurtist tulles teelibedusest. no ei ole need teed nii libedad. eks oleneb mis kummiga sõidetakse, just nimelt kummimargist. ja minu jaoks peab ka amort pidama. lihtsalt tunnen kui mõni kümnest ei pea.
rekkamies888
18:40 20.03.2009
tekkis selline küsimus,kuna enne pole läpakat reisil kaasas olnud,siis kuda seal selle netiga on
liikur
17:28 21.03.2009
poolas päris hulga leidub kohti kus nett olemas nii frangi , põhjaka kui ka katovitsi suunas . Mujal nagu vähem ja tahetakse raha saada.
MartMaelt
21:25 21.03.2009
to:ka autojuht!
mis sa neist kummidest autole panid, hoidnud rahakotis. autole ikkarehvid alla. see et sina sinna man vahele ka helmuti kombel punktid topid on sinu asi. eks igal rekkal ole omad head ja vead. nii nagu mõnele meeldib ema ja mõnele tütar nii on ka autodega. ma isiklikult eelistan miski pärast FH-d.
hundipoeg
20:43 28.03.2009
Igavesti toreda avastuse tegin täna netis, miski rekkameeste foorum? Kuigi tundub, et siin ka mitte rekkajuhid käivad targutamas ja oma kibestumisi välja elamas, millest on muidugi tuline kahju.
Ise olen roolis 1987 aastast, eks selle aja jooksul on nähtud nii mõndagi, aga peamiselt ikka erinevas seisukorras asfalti. Esimene auto oli GAZ-52 ja siis sain kongimeheks, autoks TA-6. need olid sellised head masinad millega üle 60 palju sõita kinnitanud. Edasi tuli MAZ-504, see oli siis juba hirmus tegija. ZIL ja Kamaz jäid minu poolt sõitmata. Peale MAZi sain esimese väljamaa auto LIAZ. See oli juba lux masin. Aga neil aegadel sai sõidetud suure kodumaa piiritutel avarustel. Kui riigikord muutus muutusid ka suunad kuhu sõita ja millega sõita. Istumise alla sain DAF-95 ja esimese reisi läksin kohe TIR vihikuga Saksamaale. Tööandja soovitused olid, et katsu Iklast kellelegi eesti mehele sappa haakida ja nii saksa piirile saada, atlaseid oli autos ka juba mõni eelmisest mehest olemas. Luba oli muidugi ka vajalikke teel olles osta. Nii ma läksin, koha leidsin atlase järgi ilusti üles, sest polnud toona ju mingeid navisid ega arvuteid autos. Mobiilidki polnud levinud. Tagasi koorma aadressi said tanklast faksiga, kui enne seda olin telefoni kaardi ostnud ja sellega tööandjale selle tankla faxi numbri teatanud. Vot sellised ajad olid. Peale seda DAFi on mu töövahendiks ja koduks teedel olnud FH päris uuest peast. Kui Poola vallutamisest tüdimus sai, vahetasin firmat ja kolisin Rootsi tööle, sest avanes just selline meeldiv võimalus. Oma 8 aastat nüüdseks peamiselt Rootsit sõidetud. Vahepeal sai ka MAN auto ja SCANIA ära proovitud ja viimased aastad taas FHga sõidetud. Viimane neist taas uuest peast sõita. Eks käidud ole ka mujal, kui Rootsis. Mõningad riigid millede maanteid minu rekka rehvid mõõtnud oleks, Soome (kuhu sõitvad eesti juhid enamasti väga ülbed ja teavad Soomet vaid keha III-ni), Norras (ilus maa, talvel käimine vajab kogemusi ja ehk ka ilmaga veidi õnne), Taani (mõnus väike maa), Saksamaa (esimene mis meenub tüütud liiklusummikud ja BAG), Poola (aastatega teeolud tunduvalt paranenud ja hea köök), Leedu ja Läti (riigid mida tavaliselt läbisin ilma peatumata), Prantsusmaa (valges saab teed vähemalt käte ja jalgadega küsides, pimedal ajal peab valgustatud koha otsima, kui just prantsuse keelt ei oska), Holland (rekkate sõbralik maa oli, kas ka veel ei tea pole kaua käinud), Belgia (sellest riigist ei meenu mul midagi), Hispaania (mõnusalt soe), ehk mõni maa veel kohe ei meenugi. Eks olen sõitnud erinevates klubides, algul kõigis tore kus sõitma asunud, aga paraku on mõnigi klubi ka hingusele läinud selle aja jooksul ja nii mõnigi summa tänu sellele saamata jäänud. Hetkel tunduvad, aga asjad transpordis hapuks läinud. Tööd nagu vähem ja igalt poolt tõmmatakse kokku. Nii palkadest, kui ka päevarahadest ja muudest varasematest hüvedest. Pole ka teada, kauaks ühte või teist klubi on. Aga noh ega praegu pole see klubi vahetamine või sootuks ameti vahetamine sugugi nii lihte ettevõtmine, aga noh kunagi ei tea mida meeldivat saatusel meie jaoks ette nähtud on.
Kõike head teile kaaslased roolikeerajad!
Tänud hundipojale
20:19 29.03.2009
Vot, see on postitus mida mõnuga lugesin, sest olen sinuga sama aasta mees. VÕTKE KÕIK HUNDIPOJAST ÕPPUST JA KIRJUTAGE PIKKI POSTITUSI, MITTE ,ET PISSIL KÄISIN SELLE POSTI NAJAL.....................
endine roolikeeraja
10:32 07.04.2009
..loen siin neid kirju ja mõtlen ,et ise küll enam ei taha rooli keerama hakata, loksusin minagi üle kolme aasta eurooopa ja ka ida-euroopa teedel ja ütlen et jutud tulevad kõik tuttavad ette ja sel hetkel oli ka minul selline suhtumine ,et kui lahe on uues kuudis elada ja uue krone kummi peale lasta....aga nüüd olen üle kahe aasta juba kodusel tööl ja ütlen ausalt ,et teenin isegi rohkem ,sõõn normaalsemat toitu ja korrapärasemalt, hommikul ärkan naise kaisust.....ei ole elu see rekkamehe elu!!! aga edu kõigile endistele kolleegidele!!!
olekestahad
16:25 07.04.2009
Endisele rekkamehele-ära hakka parastama midagi siin,kunagi pead sinagi võibolla pikka otsa sõitma hakkama taas ja vaat kui häbi siis sul neid komme lugeda on mis siin kirjutad,kuidas enda ametit maha teed...
professor sammaljalg
17:25 07.04.2009
aga mida ta valesti ütles siis? et kodutu lihttöölise elu polegi üks ainutine pidu ja meelakkumine? ära kujuta endale ette, et sa nüüd mingi eriline tegija oled, kui 40 tonni selja taga ja viimati kodumaad eelmise valitsuse ajal nägema juhtusid
hundipoeg
17:40 07.04.2009
lugesin ka siin viimaseid kirjatükke ja pean professoriga nõustuma, et mullegi jääb arusaamatuks, mida see endine roolikeeraja siis valesti kirjutas?
sm.professor sammaljalg, kui tohib, siis mina kõiki selle ameti mehi ja ka naisi ühte patta lihttöölisteks ei liigitaks. olen arvamusel, et on ikka ka oskustöölisi. selles olen taas professoriga nõus, et pigem kodutu elu see amet on ja eks enamus tööandjaid näeks ju ka et abielus oleks juht autoga ja koju ei kipuks. muidugi on ka erandeid, aga need ju just kinnitavad reeglit. meelakkumine ei ole see amet tõesti ja pole seal ka pudrumägesid ja piimajõgesid ega ka mitte ülisuurt teenistust. hea on ju arvata, et mis juhil muret istub soojas ruumis tugitoolis ja vaatab aknast maailma. see selline ametnike ja kahjuks ka mõnede ülemuste vaatenurk. eks omal ajal oli ka selline ütlemine, kui mõni mees palka küsis juurde, et mis palka sulle veel käid ja näed maid, teised maksavad selle eest, et reisida saaks. tundub, et nüüd kipub see asi päris sinna poole minevat, kuna siin kuskil foorumis oli juba kirjutis, kus mees oli valmis töö saamiseks peale maksma. nii madalale annab ikka laskuda!
arr
01:26 10.04.2009
Soo.Peale viimast Bocki adusin,et midagi on liiga palju.Mitte humalavirret,vaid meie oma Eesti Tammsaaresid,Hinte ja Tuglaseid.Lp. Hundipoeg!Kas Sul tõesti muud teha pole kui igasse teemasse siin kommida?Kuidagi üksluiseks kisub,seda enam,et stiil on olemas.Nagu ikka kirjanikule omane.Vägisi tekib tunne,et olen Proffide lehel kus Preeria Koer ise küsib-ise vastab.Igale teemale on vastus või komm olemas.Kas tegemist on igavusega või tähelepanuvajadusega?Kui keegi juhtub mölast tüdinema ja märkusi teeb,siis oled isiklikult solvunud ja hakkad õiendama.Pidevalt on Sammal süüdi.Krt loe ennast üle ja ära kipu igasse teemasse ronima,kui pole miskit asist lisada.Kõik lehed niigi saasta täis,tahaks vahel kolleegidelt miskit asjalikku arutelu saada,aga ei-uus Luts ikka jälle podiseb.Nagu Hillar Kohv Viinahaualt.Pea vahel vahet ka ja tee arvutile lihtsalt paar update`ti,ära kommi kõiki ja kõike.Pliiz?
mie3s
10:52 10.04.2009
tere lõruks üks asjalik komm.tunne et siin foorumis on kaks rekkameest hundipoeg ja R480 kes küll kuhugi kadunud.teised on saamatud ****d jne
foorumlane
11:23 10.04.2009
hundipoeg on lihtsalt ullike, kes elab oma märgades unistustes või peab koolivaheaega.
hundipoeg
12:17 10.04.2009
:) :) :)
pühalikku suurt reedet kõigile!
Õues paistab ilusasti päike ja avades foorumi saab tuju veelgi paremaks. Lausa lust lugeda andekate ja kõike teadvate kommentaare. Taseme näitaja on muidugi BOCK! Tea mitu suurt pudelit seda tuleb manustada, et tegijate seltskonda kuuluda? Aga ma ei hakka sinna klubisse isegi kandideerima, sest kahjuks pole klubi jook minu lemmik. Aga klubilistele soovin meeldivat rüüpamist. See on ütlemata tore, et Sa arr oled oletatavalt lugenud mõndagi, sest vähemalt mõne eesti kirjaniku nime suutsid siia kirja panna. Tubli sinust. Aga sa rahusta nüüd ennast ja jäta meelde, ma ei kirjuta kaugeltki mitte igas teemas. Kirjutan siis kui tuju tuleb ja aega on. Pean mainima, et mitte alati ei ole austatud professor sammaljalg süüdi. On olnud ka neid kordi, kus olen temaga ühel meelel. Muide vahel ka tema minuga, kui õieti meenub.
Aga kui Sinu närvikava Sm. arr ei kinnita peale mõne BOCK manustamist foorumis käija, siis soe soovitus ära käi! Sinu viimast „asist“ postitust lugedes see tunne vaid süveneb.
To: foorumlane
Igal inimesel on lubatud oma arvamus ja ma pole üldse kade, et mind ullikeseks pead! Aga miks unistused peavad olema märjad? Kurvastama pean sind ka juba paarkümmend aastat on sellest, kui sai koolivaheaegu pidada.
Aga soovin kõigile edu ja jõudu, vähem närvilisust, teineteise sallivust ja värvige parem mune!
arr
21:18 10.04.2009
Lp. hundipoju.Vaata nüüd ise üle kogu foorumi nimekiri.Kui paljud kommid lõppevad sinu nimega?Muidugi pole see keelatud,lihtsalt nii kõva potentsiaaliga inimene peaks uue Sõja ja rahu kirjutama,mitte siin oma annet raiskama.Seda enam et mõttetut olukirjeldust Tolstoil sama palju kui sinu kommide sisus.Kas sulle meeldib oma postkastist iga päev hunnikute kaupa reklaamtrükiseid leida?See samasugune saast nagu pooled jutud siin-ruumi võtab,aga lugeda pole midagi.Häid lihavõtteid!
hundipoeg
22:57 10.04.2009
Lp. Sm. arr !
Päris statistikat ma teinud ei ole mitmes teemas ma siin foorumis mõne lause olen kirjutanud. Aga olen päris veendunud et see ikka väga väike protsent, kui vaadata seda teemade kogu hulka. Aga noh, kui minu kirjutised nii väga häirivad, siis eks ma tulevikus loen rohkem, kui aega ja kirjutan ehk vähem, kui just mõni teema eriliselt südant ei kriibi või soenda. Kirjanikuks ma end nüüd küll ei pea. Autojuht varsti juba üle 20 aasta ja üle kümne aasta sai sõidetud ka rahvusvahelisi vedusid. Viimased kuud küll roolist ära, aga pole välistatud, et kui olud taas sootsaks osutuvad taas rooli asun. Elustiil mulle selline meeldis ja ega siis vana arm roosteta.
Värvilisi mune!
mitte rekkamies
04:41 11.04.2009
Päris huvitav oleks kohtuda zambrowis lauas... Ei tea palju siis pajatusi ja tegusid tulex. Häid pühi pikaotsa meestele!!!

Muudetud 12.04.09 13:23

mitte rekkamies
04:43 11.04.2009
Oli mõeldud hundikutsikale.
hundipoeg
10:05 11.04.2009
ehk tõesti oleks meeldiv seal kohtuda. saaks poola köögi taas manustada. aga paraku pead selle kohtumisega ootama. üldiselt vahetasin 6 aastat tagasi firmat, et mitte läbi Poola sõita ja sel aastal vähemalt sügiseni üldse ei sõida. kas sügisest taas sõitma ei julge lubada. kui ikka olukord transpordis ei parane, siis ei kisu sõitma ka. seniks elan kodusemat elu ja eks siingi võimalus peret toita.
hundipoeg
11:20 11.04.2009
v.a. professor sammaljalg!
sinule omane suhtumine! teiste üle irvitamine!
ega sa kogemata pole üks seda liiki kõva rekkajuht, kes Soomet sõidab ja käib vaid keha III ja siis ruttu sadamasse tagasi, et mitte ära eksida. kui ei siis vabanda, aga olen kuulnud sellistest ja näinud ka mõnda Helsinki sadamas nina nii püsti, et ülbusest selili kukkumas.
Ma ei näe siin küll mingit juhi klassi näitajat, et firmat vahetasin selleks, et mitte Poolat pidevalt enam sõita. Sai seda TIR ajal üle viia aasta nädalast nädalasse sõidetud. Kuna avanes võimalus vahetada, siis vahetasin. Kuigi reisi või paar olen ka peale klubi vahetamist igal aastal läbi Poola käinud. Tunnistan, et olukord seal teedega tunduvalt paranenud ja tundub, et paraneb jõudsamalt kui meil siin Eestis. Ehk tõesti ei ole tegija, sest vimplite rida esiaknal pole kunagi olnud, katuse prožektoritega piirdusin ka vaid paariga. Känguru- või põdraraudu pole ka autol seni kunagi olnud. Karvaseid loomigi oli autos vaid üks. Rattapeale laskmine ka ei meeldi. Kleepsude kogumise jätsin ka kodus lastele. Kirsadega koikusse ei roni. Sokkidega ei sõida, aga sussidega küll. Luks asi navi ka kasutatud, tõsi vaid viimased paar aastat. Seni sai kõik kohad leitud paberkaartide abil ja küllap leiaks ka edaspidi, kui laisa inimese võimalust navi kasutada pole.
Kena püha ja värvilisi mune!
speedf...
11:20 11.04.2009
Ilus päev algab ikka päiksetõusuga :)) ja kellegi hiilgehetkega.
Laksus.1.
09:25 12.04.2009
Kas tõesti pole teemast kirjutada, miks te siin oma musta pesu pesete. On ju igasugu teemasi üleval, seal ju võiksite karjuda kõva häälega. Vahepeal tekib tunne, et siin ei kirjuta üldse autojuhid, vaid lapsed, kes trumpavad teineteist oma oskustega üle. Paluks, aint TEEMAST KIRJUTADA. EDU !!!!!!
Vux
11:29 12.04.2009
Ammu teada asi, et siin mingi lasteaed koos. Ei arva sellest auto24 foorumist enam mitte midagi!
hundipoeg
22:46 12.04.2009
20:43 28.03.2009 kirjutasin siin teemast pikemalt. aga üldiselt kipub siin iga kirjutise eest mööda pead saama. Ega ausus ja otsekohesus pole kunagi head olnud. Eks siingi foorumis ole oma „kõike teadjad“. Las nemad siis kirjuta. Sageli jääb jah selline tunne, kui foorumis erinevaid teemasid lugeda, et kirjutavad veel väikesed poisid, kellele meeldivad ilusad autod, palju kleepsusid ja igasugu iluvidinaid ning kes heal juhul on sõitnud kaasa rekkas kõrval istmel, enamasti vist vaatavad vaid teeääres või parklas suu ammuli ja tatt tilkumas. Nii kurb, et foorum selliseks kujunenud. Võiks ikka olla asisem kokkusaamis koht.
Olgem siis sallivamad ja kena keeramist kõigile nii siin, kui väljamaal. Pikka meelt ja huumorisoolikat!

Muudetud 13.04.09 22:31

hundipojale
22:28 13.04.2009
see oli ka su ainuke asjalik postitus siin foorumis.
yks2
22:54 13.04.2009
Kohe näha, et vanad rekkahundid siin kokku saanud!

Mitterekkamees
R480
22:51 28.04.2009
Siin kole vaikseks jäänud.
Sai nüüd siin Actros 500hj (2006a) ka ära proovitud paar reisi tagasi ühe Bosnia otsaga. Ausalt öeldes ma pettusin Actroses. Juttude järgi ootasin sellelt autolt rohkem. Rooli asend on kehvake, käiguvahetus uimerdab, eriti sellistes kohtades, kus on tarvis kiiresti käiku vahetada. Ja kabiin oli kuidagi ebamugav. Aga suur pluss oli see, et tal sile põrand, andis väga palju juurde.

Olen hetkel Sveitsis Dielsdorf-is. Siin tööstuspiirkonnas avastasin miskise wifi isegi. Ootan hetkel, mis edasi toimub.

Kõike paremat!
Heiki
õllepurgid
00:44 08.05.2009
Kas mõni juht, kes väljas käib, viitsiks vahest osta mõned erinevad purgiõlled ja Eestisse tuua. Loomuliult maksan kinni ja kui vaja siis vaeva eest lisa ka.
Isidro
00:54 08.05.2009
Ei tahax küll pahasti öelda, aga juhtidel on praegusel ajal palju muidki muresid kui mingite õllepurkide toimetamine kellelegi suvalisele....
Purke koguti eesti aja alguses ja praegu on enamus euro õllesid ka hästisisustatud kauplustes saadaval....

Ja kui ei saa siis mine juuli algul üleriigilisele õlleläbule lauluväljakul, sealt saad ka selliseid purke millest lihtne Euroopa kaugsõidu autojuht unistada võib! :)
missat
22:28 09.05.2009
Haaaaaaaaaaaanpääääääää veab mürki, graafikut ei ole ja palka saad kuni mürgitumiseni.

Ummi autos on aga graafik, veab kõike, ja palka saad ka.

Nii et vahet pule kuhu sa läed.
Isidro
22:43 09.05.2009
TO:eelmisele N0 anna minna kus nii lolliks annab ennast juua, kui midagi tarka pole öelda siis võta veel üks lonks seda kanget ja jäta foorum rahule.
.
23:21 09.05.2009
ei ole ilus lapsi jooma utsitada.
Prantsusmaale mineja.
15:11 12.05.2009
Tere pikamaaveokijuhid! Tahaks teilt küsida,et kuidas Prantsusmaal teede ja võmmidega on?

Edu teile ja nael kummi!!!!
Vitja123
15:56 12.05.2009
Tere. kiirteed on sellised et võid täis kohvitassi keset põrandat panna , kartmata et sealt midagi välja loksub. võmmid on üldjuhul mõistlikud,ketaste kohapealt ei hakka 10 minutilise üle sõitmise eest hiigeltrahvi kirjutama nagu panid teevad.
truckman1
19:11 12.05.2009
Vitja123 olete ise ka pikamaaveokijuht?? Ma 2 aastat autojuht,aga pole veel kordagi juhtunud prantsusmaale.
veokaroolikeeraja
19:40 12.05.2009
Tere taas ametivendadele ja teistele foorumi külalistele!

Kiirteed on seal Prantsusmaal laiad ja sileda. Lausa harjumatult siledad, uniseks teevad. Liiklus pole nii tihe, kui seda Saksamaa kiirteedel. Samas kõrvalteed on üldjuhul kitsad võiks öelda, et isegi väga kitsad, aga samas korraliku asfalt kattega.
Politseiga on lood nii, et kui ikka tahtmine nende tähelepanu pälvida, siis saab nende käest väga lihtsalt politsei toetus aktsiaid soetada. Aga kui tahtlikult ikka ise jamasid kokku ei keera, siis üldiselt lambist norima nad seal ei kipu. Aga küllap loeb ka juhus, et millise mundrikandja otsa just sattuda. Seda olenemata sellest, mis riigis või mis rahvusest see asjamees.

Edu teile kõigile ning meeldivaid jätkuvaid matku!
Lugupidamisega saaremies