Tere.
Ma olen pikemalt kalkuleerinud rekkamehe ametit ja nüüd on asi juba nii kaugel et hakkaks lubasid tegema(C, CE).
Aga enne veel kui ennast kuruste nimekirja panen, sooviks veidi taustauuringut teha, et kuidas teil tööturul lood on....
Loomulikult, load ju iseenest leiba ei küsi kui mul kat lubades sees on...
Aga tööpakkumised... Samas tööpakkumisi on, aga kui palju on kandideerijaid?
Teie, kogemustega rekkamehed, kindlasti olete olukorraga rohkem kursis, ehk jagate arvamust.... Ja üldiselt, kõik mis rekkamehe eluga seotud on.... Rääkige sellest:)
Kui oled korralik keskmises vanuses ja jooki ei pane ,siis leiad tööd kindlasti .
Eestis on puudus autojuhtidest kes suudaksid teha tööd nii et hommikul ei oleks pohmakas ja õigel ajal kohale jõuaks.
Palgad on - noo midagi ikka teenib.Euroopas kaugemal saab rohkem kui Eesti ja Soome vahet hulkudes.
Just mind paneb imestama osa kaader kes isegi Tln- Hel sõites ei suuda paaritunnist sõitu ilma õlleta olla .
Tööandaga tuleb olla konkreetne ,ei tohi lasta pähe istuda ja sõita ületunde.
Kui trahvi saad ketta üle sõitmisest ,kas ta maksab selle -ei usu.
Samuti ei tohi võtta peale ülekaalus koormaid .
Jaotusvedude mehed peavad hommikuti väga ära älja minema - piima ,leiba vedama .Aga üldiselt veokimeeste tee algabki tavaliselt seal.
Nendel tööpakkumistel kandideerijaid ei ole, üldine pilt on selline et kuulutavad need kellel firmas mingi jama aga eks on ka väheseid korralikke tööandjaid olemas. Ma ise alustasin ka kunagi tagaluugi peal õlleveoga (kõige hullem töö). Ainult lubadest ei piisa sul, ameti täiendkoolitus peab ka läbitud olema ja soovitavalt ka ADR e. ohtlike ainete veo luba
Muidugi kui euroopa poole tahad sõita siis pead ka arvestama sellega ,et vahel ootad koormat mitu päeva .
Tööle saamise peale ära muretse load taskus ja ametikoolitus ka ,siis jalutad firmasid läbi ise alustasin selle aasta aprillist ja koheselt võeti poolhaagisepeale tööle .
Tööd ja tööpakkuajaid on küll, asu aga lubasid ja koolitusi tegema. Kui raha enne otsa ei saa muidugi sest seda sul ikka kulub enne kui rooli lastakse. Pikaotsameheks tahad saada siis võid julgelt ka kohe hakata, tagaluugid jms võid vahele jätta. Sõita oskad ja tahad siis tuleb asi kiirelt. Kohusetundlikkus ja pealehakkamine peavad omased olema. Palka makstakse sõidetud km alusel enamasti, rikkaks ei saa aga elab ära. On ka lihtsamaid töid mida teha aga kui asi huvitab siis peaksid end hästi tundma.
Selle tööga on nagu on. Tundub, et tööpuudust ei ole, kui ise vähegi asjalik mees oled. Ise alustasin pea 3a tagasi, tundus sel hetkel mõistlik lahendus olevat. Esmalt ühe tuttavaga paar reisi Norrat, et saada sotti, kuidas käru haakida ja kaupa laadida ning muid põhiasju teada. Siis lasin kuu euroopas, see oli päris raske aeg algul, sest erinevaid riike ikka korraga palju ette tuli ja teadagi igalpool on omad asjad, mida vaja teada. Ei osanud veel sõitagi korralikult see aeg. A sain hakkama kuidagi.
Siis tulin koju ja otsustasin, et sinna tagasi praegu enam ei taha ning otsisin tööd skandinaavia poole. Oli kuulutus, helistasin, tegin proovireisi ära ja sinna jäin. Nüüd juba üle 2a 25meetrisega Soome-Rootsit vuranud ja igati rahul eluga. Saab kodus olla, saab ka raha ja seda õigel ajal ning korraga.
Ja selle kuramuse eluga seal koerakuudis harjub nii ära, et ise ka ei usu.;)
Ise teen Aholat, tööd on palju ja unistamiseks aega ei jää ning ongi parem, sest päevad lähevad kiiresti.
Aga kui kõigest rääkida nagu sa soovid, siis enne kuluvad klahvid sõrmede all, kui kogu asi räägitud.
Raalige kõigepealt välja kuskohast on tulnud sõna Rekka ja rekkamees ning mida tähendab ! Ärge solvake autojuhte....
Sama teeb välja mis öelda sõudjale aerutaja, laeva kohta paat, eesli kohta hobune jne.
On rekkamehed ja kaugsõidu autojuhid.
Rekkamehed tavaliselt keha kolmest kaugemale ei julge sõita ja Raadio Kahe levist välja ei lähe. Peavad ennast paremaks teistest autojuhtidest ja on endast põhjendamatult heal arvamusel.
Teine seltskond on kaugsõidu autojuhid:
Sõidavad kasvõi maailma ääreni välja. On tagasihoidlikud ja tasakaalukad, ei torka eriti rekkameeste kirevas seltskonnas silma. Neil on tähelepanuväärne mõistus ja taiplikkus igas olukorras toime tulla erinevalt rekkameestest. Nad ei pea ööbima ilmtingimatta laevas. On võimelised iseseisvalt leidma parkimiskoha suvalises maailma nurgas erinevalt rekkamehest ja suudavad ise valmistada sooja toitu. Ei pea ilmtingimatta külastama laeva restorani.
See amet on viimasel ajal nii mõtetuks muutunud, otsitakse lollikesi kellele palka ei ole vaja maksta või siis venitatakse maksmisega, lubatakse palju ja põhiline et töö ära teeksid ja siis aja taga enda rahasid pärast
oli kunagi üks selline tore firma, nagu auto-rollo. mingi aeg tööle minnes sai regal stari telekalauas "tegijate" juttu kuulatud. et "no taheti mind euroopasse saata logistiku poolt, ma kohe ütlesin, et need ajad on läbi".
ja pool aastakest hiljem oli kõikseemees malmö kai peal nädalavahetust tegemas, sest töö oli walter :D